Viděli jste film Nezvratný osud? Je o partě lidí, kteří se náhodou vyhnou jisté smrti, protože má jeden z nich vizi, co je čeká, a může proto zabránit nehodě. Jenže smrtka je neúprosná a začne je postupně likvidovat, protože nikdo by neměl uniknout svému osudu.

Nizozemský cyklista Maarten de Jonge by si tedy měl dávat pořádný pozor. Měl být totiž na obou letech malajsijských aerolinek, na kterých žádný z pasažérů nepřežil!

Původně měl letět v letu MH370, který zmizel někde nad Indickým oceánem v březnu, a sedět měl také v letu MH17, který byl sestřelen nad východní Ukrajinou. Pokaždé ale změnil v poslední minutě své plány.

Cyklista to prozradil na svých webových stránkách. „Můj příběh ale není vůbec nic v porovnání s lidmi, co na palubě toho letadla nakonec byli,“ píše.

Své plány letět do Kuala Lumpuru změnil na poslední chvíli a odlet odložil o několik dní. Pro nizozemskou stanici RTV ale řekl, že i tak hodlá nadále letět s Malaysia Airlines. „Už jsem měl štěstí dvakrát, tak ho budu mít určitě i potřetí,“ říká optimisticky.

Ale možná neviděl žádný z dílů Nezvratného osudu…