Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Přijde brutálně napadený číšník o oko? Zdravotní stav táty od rodiny je přísně tajný!

+ Další 4 fotografie
Postavil se na odpor běsnící smečce nevybouřených agresorů z Nizozemska a skončil tak, že podle některých zpráv má rozdrcený téměř celý obličej a hrozí mu ztráta oka. Jak na tom číšník z centra Prahy momentálně je po zdravotní stránce, zůstává obestřeno záhadou.

Když se na nizozemském webu objevila zpráva o tom, že dobitý číšník na tom má být opravdu špatně, mnohé to ještě víc rozlítilo.

„Číšník je synovec přítele mé matky. Má malé dítě a opravuje svůj nový dům. Proto pracuje na částečný úvazek v Praze jako číšník. Je opravdu ve velmi špatném stavu v nemocnici, většinu kostí v obličeji má rozdrcených a možná přijde o oko,“ napsala žena s přezdívkou Morusrubra.

Redakce eXtra.cz se proto okamžitě pustila do ověřování zprávy.

„Podrobné informace o zdravotním stavu poškozeného policie zveřejňovat nemůže. Od kolegů pouze vím to, že by měl být ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života,“ uvedl pro naši redakci policejní mluvčí Jan Daněk.

A tak jsme začali pátrat.

Po útoku byla oběť surového napadení, při kterém do ní dva agresoři kopali i ve chvíli, kdy ležela bezbranně na zemi, převezena do nedaleké Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Zde ale nepobyla déle než dvě hodiny.

„Po přijetí pacienta jsme zjistili, že se jedná o neurochirurgický problém, a proto byl převezen do zdravotnického zařízení s odpovídajícím oddělením,“ dozvěděli jsme se od tamního mluvčího Filipa Brože.

Muže se nakonec ujala pražská Homolka, kde se podrobil i operaci hlavy.

„Informace o zdravotním stavu našich pacientů nemůžeme podávat. Musíte se obrátit na příbuzné. V tomto případě jsem ani nedostala žádné svolení poskytovat informace veřejnosti,“ řekla eXtra.cz mluvčí Nemocnice Na Homolce Martina Dostálová.

Ve středu se bude rozhodovat o tom, zda bude na dva nejagresivnější muže uvalena vazba. Hrozí jim až deset let vězení, což by mohlo odpovídat tvrzení ženy z nizozemského webu. Stíhání kvůli těžkému ublížení na zdraví s takovou vysokou sazbou se často vede kvůli riziku ztráty jednoho ze smyslů poškozených.

Související články

Další články