Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Přihlížela týrání svého syna Marečka: Soudkyni se 5 let pro Simonu T. nelíbí, chce víc

Přihlížela týrání svého syna Marečka: Soudkyni se 5 let pro Simonu T. nelíbí, chce víc
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
týrání
Je tomu už více než půl roku, co Českem otřásl případ utýrání malého Marečka (†3) z Loun. Jeho smrt má na svědomí otčím Josef K., kterému hrozí až výjimečný trest. Násilí páchanému na svém vlastním synovi přihlížela chlapečkova matka Simona T., které hrozí za přihlížení fyzickému násilí nejvýše pět let vězení. Podle soudkyně by ale měla být použita jiná právní kvalifikace s vyšší trestní sazbou.

„Podle mého názoru je jednání obžalované společensky škodlivější, než jak je podáno v obžalobě. Myslím, že měla být použita jiná právní kvalifikace s vyšší trestní sazbou a věc by měl projednávat krajský soud,“ uvedla pro server idnes.cz soudkyně Adéla Baranová, která se případem zabývá.

Krajský soud se zabývá trestnými činy, u nichž je dolní hranice nejméně 5 let vězení. To je v tuto chvíli nejvyšší trest, který Simoně T. hrozí. Baranová během pondělního dne odešle spis k pražskému vrchnímu soudu, aby posoudil, zda případ řešit na okresním či krajském soudu. Matka utýraného Marečka je obviněna z neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte.

Mareček zemřel v polovině února, když podlehl zraněním způsobeným dlouhodobým fyzickým násilím. Toho se na něm dopouštěl jeho otčím Josef K., který se Simonou a Marečkem žil od podzimu roku 2018. Chlapečka podle spisu mlátil vařečkou, pálil cigaretami, kousal, sprchoval v ledové vodě a dokonce ho měl usazovat na rozpálený sporák.

Matka Marečka doposud v případu figurovala jako svědkyně, u soudu mluvila o tom, jak byl její syn Josefem týrán. Ona sama ovšem nezavolala pomoc a odřízla se od své rodiny, ke které se synem nejezdila a které zakazovala návštěvy u ní. Když se veřejnost dozvěděla, že jí hrozí pouhých 5 let, a to přinejhorším, byla přinejmenším rozzlobena. Nyní se objevila naděje, že se kromě Josefa dočká spravedlivého trestu Simona.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy