Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Přičinlivý syn Libušky Šafránkové a Josefa Abrháma: Režisér má 4 děti se dvěma ženami

Libuše Šafránková měla s Josefem Abrhámem syna Josefa Abrháma mladšího.
Zdroj: Showpix, Profimedia, kolas eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Úspěšný syn

Syn Josef Abrhám mladší (44) nešel ve stopách svých slavných hereckých rodičů, ale místo toho se rozhodl stát režisérem a scenáristou. Do svého filmu Hoteliér z roku 2013 obsadil oba své rodiče, Libušku Šafránkovou (†68) a Josefa Abraháma staršího (81). Sám už si stačil pořídit 4 děti se dvěma ženami. 

Syn hereckého páru Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma, čtyřiačtyřicetiletý Josef Abrhám mladší, se zřejmě nechtěl ocitnout ve stínu svých rodičů a hercem se nestal. Filmu se však věnuje. Odmaturoval v roce 1996 na gymnáziu a vydal se na FAMU. Tam absolvoval Katedru dokumentární tvorby.

Už během studií natáčel filmy, které měly úspěch. Byly to například snímky Kopec srandy (2006), což je portrét ikony českého snowboardingu Marka Schneidera, nebo Jak jsem tě poznala (2001), v němž se popisovaly vazby mezi rodiči a dětmi.

V dokumentech zářil jeho otec

V jeho dokumentech se objevil i jeho otec, nebo alespoň jeho hlas. Josef Abrhám starší svému synovi jako jedinému dovolil natočit portrét Tata. Kromě toho se synovi podařilo dostat oba své rodiče do jednoho ze svých snímků. „Režírovat vlastní rodiče bylo naštěstí snadné. Dbal jsem hlavně na to, aby dostali patřičný prostor,“ prozradil před lety Josef Abrhám mladší.

Projekt Hoteliér se natáčel v roce 2013 a zahráli si v něm i takoví herci jako Vladimír Pucholt (78), známý ze Starců na chmelu, Pavel Landovský (†78), známý třeba z Černých baronů, nebo Jan Kačer (84) ze Smrt si říká Engelchen. Film Hoteliér nebyl jen pouhý záznam zkoušení hry, ale také intimní pohled do vztahů mezi jednotlivými protagonisty. Film reflektoval stárnutí herců, jejich vztah k dnešnímu světu i zklamání z toho, jak dnes vypadá český film a divadlo.

Josef Abrhám mladší se věnuje i sportům a charitativním kampaním hlavně pro Českou katolickou charitu.

Josef Abrhám ml. má čtyři děti

Jediný syn Libušky je zdatným otcem, své rodiče podaroval už čtyřmi vnoučaty. S režisérkou Denisou Grimmovou (45), se kterou se rozvedl před osmi lety, má syny Pepu (14) a Tondu (12). S druhou manželkou, Slovenkou Ludmilou, která vlastní v Praze věhlasné italské zmrzlinárny, má podle Blesk.cz tříletého syna Benjamina a čtyřletou dceru Lauru Josefínu.

Odešla legenda

9. června 2021 zasáhla Česko, Slovensko i Německo smutná zpráva. Do hereckého nebe odešla milovaná herečka Libuše Šafránková. Nepřežila náročnou operaci.

V pondělí 7. června, v den svých osmašedesátých narozenin, musela být hospitalizována v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Byla přijata v pavilonu A6, kde sídlí onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračních onemocnění a centrum plicní endoskopie...

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy