Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Příčina smutné smrti Matthewa Perryho: Herec se utopil po požití koňské dávky ketaminu

Matthew Perry náhle zemřel v 54 letech.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 19 fotografií
pitevní zpráva

Americký herec Matthew Perry (†54) zemřel letos v říjnu po požití anestetika ketamin. Informovala o tom agentura AP s odkazem na výsledky pitvy. Herce, známého zejména rolí Chandlera v komediálním seriálu Přátelé, našli záchranáři přivolaní jeho asistentkou bez známek života letos 29. října v jeho domě v oblasti Los Angeles.

Soudní lékaři v Los Angeles v pitevní zprávě potvrdili dřívější spekulace médií, že se Matthew Perry utopil v bazénu a k jeho úmrtí přispělo i onemocnění tepen a užívání dalších léků. Šlo podle nich ale o druhotné příčiny.

Herec v posledních letech otevřeně mluvil o svých dlouhodobých problémech se závislostí, podle pitevní zprávy ale byl „údajně už 19 měsíců čistý“. Podstupoval však terapii ketaminem, aby se vypořádal s depresemi a úzkostmi a poslední léčbu prodělal necelé dva týdny před smrtí, uvedl koroner. Perryho asistentka vyšetřovatelům sdělila, že herec nebyl nemocný a nejevil známky požití alkoholu nebo drog.


Množství ketaminu by stačilo na anestezii

Lidé z Perryho okolí vyšetřovatelům sdělili, že podstupoval infuzní terapii ketaminem, což je experimentální léčba používaná k léčbě depresí a úzkostí. Soudní lékař však uvedl, že hladina ketaminu v Perryho těle se pohybovala v rozmezí, které se používá při celkové anestezii během operace, a že jeho poslední léčba o týden a půl dříve by tyto hladiny nevysvětlila. Droga se obvykle metabolizuje během několika hodin.

Ve zprávě se uvádí, že ke smrti přispělo také onemocnění koronárních tepen a buprenorfin, který se používá k léčbě poruch způsobených užíváním opioidů – takzvané substituční léčbě. Zjištěné množství ketaminu „by stačilo na to, aby ztratil vědomí, přišel o kontrolu nad tělem a o schopnost udržet se nad vodou“, uvedl lékař Andrew Stolbach, toxikolog z lékařské fakulty Univerzity Johnse Hopkinse, který na žádost agentury AP pitevní zprávu přezkoumal.


Perry si získal srdce diváků po celém světě jako představitel sarkastického a zároveň nejistého Chandlera Binga, kterého v deseti sériích Přátel ztvárnil ve všech více než 230 epizodách. Jak píše ČTK, seriál z let 1994 až 2004 z něj udělal jednu z nejvýraznějších postav Hollywoodu po boku kolegů z Přátel a zároveň kamarádů ve skutečném životě – Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca a Davida Schwimmera.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy