Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Přichází zbrusu nový iPhone 13: Co čekat od novinky od Applu

Zdroj: Profimedia.cz
technologie

Už dnes večer se má představit nová verze telefonu iPhone s pořadovým číslem 13. Zákazníci napjatě očekávají, jaké novinky nový produkt od Applu přinese. Některé z nich už unikly na veřejnost.

Nový iPhone 13 bude představen 14. září 2021. Nedá se však říci, že bychom toho o novince z Applu již mnoho nevěděli. Jistotou by tak podle agentury Bloomberg mělo být zachování designu iPhonu 12, který přišel na trh loni. Zároveň dojde k užšímu výřezu v displeji, který by nově neměl být tak rušivý. Stejně tak by mělo dojít k vrácení ukazatele stavu baterie i dalších ikon, které s příchodem výřezu zmizely.

Co se týče fotoaparátu, v případě řady Pro se můžeme těšit na tři objektivy: širokoúhlý, ultraširokoúhlý a teleobjektiv. U klasického iPhonu pak širokoúhlý a ultraširokoúhlý. Zároveň bude podporován portrétní režim u videí, který rozmaže pozadí zaostřeného objektu, čímž vytvoří pocit natáčení jako u filmové kamery. A to ještě není všechno, Apple plánuje i nasazení nových filtrů poháněných umělou inteligencí, která převádí fotky do různých stylů, nebo se speciálním formátem ProRes pro iPhony 13 Pro.

Kromě toho plánuje Apple nasadit nový čipset A15 Bionic vycházející z loňského předchůdce A14, který by měl být o dost rychlejší. Dojde rovněž k nasazení LTPO displejů u variant iPhonů 13 Pro a Pro Max, které mají zajistit vyšší obnovovací frekvenci i Always-on režim.Související články

Další články