Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Přichází největší superúplněk! Proč se mu říká bouřkový a co přinese

úplněk
Zdroj: Freepik
astro

Už ve středu 13. července přivítáme největší superúplněk, který bude druhým v tomto roce. Nastane ve znamení Kozoroha a ovlivní hlavně kolena, klouby, čéšku, kůži a vlasy. Podle webu iRohlas.cz bude Měsíc od Země vzdálený asi 357 000 kilometrů. Proč se mu říká bouřkový a co s sebou přináší?

Tentokrát se dočkáme úplňku až k večeru, konkrétně ve 20:37. Můžeme tak počítat s tím, že spánek ovlivní ve velké míře. Podstata superúplňku tkví v tom, že je Měsíc nejblíže planetě Zemi, jak uvádí web iRozhlas.cz Bude zářit zhruba o 13 % více, než je obvyklé, a tím je i mnohem jasnější. Zesílené je také jeho působení na člověka. Už několik dní před jeho maximem jste mohli pociťovat mírnou nervozitu, emoce, které vám přišly nepochopitelné, nebo nutkání se pohádat, ačkoliv k tomu nebyl důvod. To vše a mnohem víc Měsíc dokáže, když je ve své nejsilnější pozici.

Přichází otázky sebedůvěry a víry

Už několik dní před plnou lunou tak působí na všechny bez výjimky. Bouřkovým se úplněk nazývá proto, že v červenci jsou bouřky častým jevem. Dříve se tomuto úplňku také říkalo paroží či jelení. Odkazovalo to na růst paroží jelena a losa, kteří je během zimy shodili. Uvádí to astroložka a numeroložka Hana Černá pro TN.cz.

V tento magický čas vyvstanou otázky, které upozorní na naše vysoké či nízké sebevědomí. Pokud jsme do teď předstírali, že jsme pevní v kramflecích a přesně víme, kam nás život směřuje, lhářům úplněk podtrhne nohy. Přichází čas nových začátků, který má umožnit přijetí nové energie. Předstírání k takové změně nepatří.

Pozor na sportovní výkony

Kozoroh touží po pevné a stabilní rodině, která bude fungovat v jakékoliv těžké životní situaci. Přesně taková zkouška teď do životů některých přichází. Vzhledem k zacílení kozoroží povahy přinese úplněk i nečekaná těhotenství a vytoužené zásnuby. Největší šanci mají ti, kterým se v partnerských vztazích dlouho nedařilo a ve vytoužené štěstí už ani nedoufali.

Nezapomeňte, že během úplňku se nedoporučují žádné lékařské zákroky. Vzhledem k částem těla, které úplněk ovlivní, se nevybízejte k vrcholovým sportovním výkonům, pokud skutečně pravidelně nesportujete. Mějte na paměti, že vlivem superúplňku je síla Měsíce o to větší. Využijte ji tak ve svůj prospěch, nikoliv naopak.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy