Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Přichází čínský ROK ZEMSKÉHO VEPŘE: Podívejte se, co nám čuník přinese

Zdroj: profimedia
astro
Oslavy čínského Nového roku patří mezi nejstarší celosvětové tradice. A v posledních letech se zdaleka netýkají jenom asijského regionu. Nadcházející rok, který začne podle čínského kalendáře 5. února, bude patřit Vepřovi. Své působení podle čínského horoskopu Vepř začne 5. února 2019, svou vládu pak zakončí 24. ledna roku 2020. Podívejme se na to, jaké výzvy, naděje či úskalí tento rok přináší pro každého z nás? A jaké jsou oslavy Čínského Nového roku?

ROK VEPŘE předpovídá bohatství

Čínský rok 2019 oficiálně začíná dne 5. února 2019 a potrvá až do 24. ledna 2020. Podle čínské astrologie nám rok 2019 přinese vlnu štěstí a bohatství. V roce 2019 bude ideální čas na to vhodně investovat penízky a zapracovat na svých majetkových poměrech.

Podle čínské astrologie byste se také neměli bát vykročit ze své komfortní zóny, neboť nové příležitosti vám mohou přinést spoustu skvělého a užitečného.

Tradice oslav NOVÉHO ROKU

Čínské tradice a zvyklosti během oslav se liší podle jednotlivých oblastí. Všude se však začíná typickým silvestrovským večerem, kdy se ve většině domácností lidé scházejí u večeře. Na tu jsou podle tradice zváni také členové širší rodiny.

Obvykle se podává prase, kachna, kuře, dort z lepkavé rýže a sladké pochoutky. Slavnostnímu posezení u stolu však předchází perfektní úklid, jehož cílem je vymést z domu všechnu smůlu, která se v domácnosti usadila v průběhu starého roku.

Naopak v prvních dnech nového roku je úklid přísně zakázaný - mohlo by se při něm totiž nechtěně odklidit novoroční štěstí.

Jak se zaměření roku VEPŘE projeví?

Čínský horoskop na rok 2019 sice přeje novým výzvám, i tak by si ale všechna znamení zvěrokruhu měla dávat dobrý pozor na promyšlenost jednotlivých kroků v osobním i pracovním životě. Riskantní kroky totiž v roce 2019 nebudou tak úspěšné, jako právě dobře promyšlené akce.

Dobrou zprávou je, že čínský horoskop na rok 2019 předpovídá víceméně šťastný a pohodový rok téměř pro všechna znamení zvěrokruhu. Vepř je totiž pozitivní, činorodé a aktivní znamení zvěrokruhu, a tak na sebe v roce 2019 přitáhne úspěch téměř v každé oblasti života.

Podle čínské astrologie byste se tedy neměli bát navazovat nové kontakty, neboť se vám v roce 2019 mohou hodit jak v pracovní, tak osobní oblasti.

STROM PŘÁNÍ

Pokud chcete rok Vepře přivítat tak jako to má být, nezapomeňte na jeden z nejdůležitějších zvyků, který novoroční veselí v asijském duchu odpradávna doprovází: napište na papír svá tajná přání a pověste je na strom, který podle čínské tradice symbolizuje život a moudrost.

Související články

Další články