Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Přichází 2. vlna EET: Koho se týká?

Od začátku měsíce přichází další vlna.
Zdroj: Profimedia
Podle hrubých odhadů Finanční správy se druhá vlna EET týká čtvrt milionu firem a podnikatelů pracujících ve velkoobchodu a maloobchodu. Druhá vlna elektronické evidence se spouští ve středu 1. března.

Od prvního prosince se do evidence tržeb museli zapojit podnikatelé ze segmentu ubytování, stravování a pohostinství. Druhá vlna se týká maloobchodu a velkoobchodu, konkrétně segmenty patřící do skupiny CZ NACE 45, 46 a 47.

CZ NACE je standardní klasifikace ekonomických činností Evropské unie. Třetí fáze EET čeká podnikatele až v roce 2018.

Kdo se evidenci tržeb může podle Finanční správy vyhnout? Jsou to subjekty přijímající platby převodem z účtu na účet a také obchodníci se sezónním prodejem. Těm se stačí evidovat až ve chvíli, kdy opět zahájí své podnikání.

Nemusí se ani hlásit ti, kteří se v souvislosti s podnikáním v pohostinství přihlásili už v první vlně EET.

A jako obvykle přijdou ihned kontroly. "Vzhledem k tomu, že kontrolní nákup v obchodě je mnohonásobně rychlejší než kontrolní nákup v restauraci, půjde o stovky akcí denně, a to napříč celou republikou,“ varoval na začátku týdne šéf Finanční správy Martin Janeček.

Související články

Další články