Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Přibylo 9066 nakažených, je to třetí nejvyšší víkendový nárůst: Polsko čeká na první české pacienty

Přibylo 9066 nakažených, je to třetí nejvyšší víkendový nárůst: Polsko čeká na první české pacienty
Zdroj: Se souhlasem Hasičského záchranného sboru ČR
covid přehled
Laboratoře v sobotu potvrdily v Česku 9066 nových případů nemoci covid-19. Proti pátku je to o 4000 méně, ale o 1200 více než před týdnem. Sobotní přírůstek nakažených je třetím nejhorším víkendovým výsledkem, dosud nejvyšší počet nakažených byl v sobotu loni 24. října, kdy laboratoře potvrdily 12.473 případů. Kapacity intenzivní péče v českých nemocnicích se blíží vyčerpání. Polsko čeká na první české pacienty.

Kapacity lůžek se blíží vyčerpání

S nákazu se nyní potýká přes 168.000 lidí. Počet pacientů s koronavirem, kteří od počátku epidemie zemřeli, se zvýšil na 21.717.

Kapacita intenzivní péče v českých nemocnicích se blíží vyčerpání. Česko v této souvislosti požádalo několik zemí o pomoc s umístěním covidových pacientů. Podle dat ministerstva bylo k dnešku v celém Česku volných 143 lůžek intenzivní péče pro tyto pacienty. Karlovarský a Plzeňský kraj už ale nemají žádná volná lůžka na ARO a JIP pro pacienty s covidem-19 a Liberecký má dvě.

Polsko je připravené na první pacienty

Připravené pomoci je Polsko, které čeká na signál české strany, kdy pošle prvního pacienta. Nemocnice zatím situaci řeší mimo jiné převozy pacientů v rámci republiky, ve středních Čechách hledají kvůli nedostatku personálu zhruba 40 lékařů a 110 sester.

Očkování se zrychlilo

Očkování proti koronaviru v uplynulých dnech v ČR naopak mírně zrychlilo. K sobotnímu večeru zdravotníci podle dat ministerstva aplikovali v celé zemi 818.450 dávek vakcín a obě potřebné dávky dostalo přibližně 261.000 lidí. Konkrétně v sobotu bylo podáno 10.924 dávek, což je 7500 více než minulou sobotu. O víkendech se ale očkuje méně než ve všední dny.

K tomu, aby očkování zrychlilo i o víkendech, v týdnu vyzval premiér Andrej Babiš (66) (ANO). Apeloval na všechna očkovací centra, aby udělala maximum pro rychlou vakcinaci a aby si nenechávala preparáty v rezervě pro druhou dávku.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy