Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Příbuzná vraha (†42) z Ostravy promluvila: Zhubl náhle 30 kilogramů a věděl, že zemře

Příbuzná vraha (†42) z Ostravy promluvila: Zhubl náhle 30 kilogramů a věděl, že zemře
Zdroj: archiv / ilustrační foto
+ Dalších 10 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Šel se mstít a připravil 7 lidí o život. Přesněji msta za to, že mu lékaři odmítli léčit jeho nejspíše domnělou diagnózu. Pod tíhou frustrace a depresí se rozhodl pro pomstu na nevinných lidech. Redakce eXtra.cz získala zpověď příbuzné Ctirada Vitáska (†42), paní Marie D., která promluvila o tom, jak se z normálního člověka stal bezcitný a chladnokrevný vrah. Nikdo do poslední chvíle netušil, co se střelci z Ostravy honí hlavou a co provede. Mluvil ale o tom, že do Vánoc zemře...

Podle Vitáskových kolegů se měl chladnokrevný zabiják starat o vnučku své partnerky. „Jeho přítelkyně, se kterou žil asi deset let, měla jako hodně mladá dceru, která následně přivedla na svět dítě, tedy vnučku. Dcera Ctiradovy partnerky ale skončila na drogách, pervitinu. A její maminka, tedy Ctiradova partnerka a zároveň babička, se rozhodla, že dítě neskončí v dětském domově, ale bude se o ni starat. Ctirad ji měl jako vlastní, jezdil s ní na hory, na výlety. Osobně si myslím, že svou roli nevlastního dědečka vzal velmi zodpovědně. Po svatbě netoužil, v tomhle to měl nastavené jinak,“ uvedl pro eXtra.cz blízký kamarád a kolega muže, který v ostravské nemocnici popravil šest nevinných lidí. Podle aktuálních zjištění se ale Vitásek o dítě nestaral. V péči ho má vnuččina druhá babička, která sama bojuje s rakovinou… Redakci eXtra.cz popsala, co se dělo krátce před tím, než Vitásek vzal do ruky nelegálně drženou zbraň a šel vraždit.

"O víkendu byl úplně normální a v pondělí ho poslali lékaři domů, místo aby ho hospitalizovali. Doktoři viděli, že za 3 měsíce zhubl 30 kilogramů, měli to řešit hospitalizací a ne si ho předávat jako horký brambor. Mimochodem - než se u mne našlo, kde mám rakovinu, trvalo to rok. Krevní testy jsem měla v pořádku. Ale u něj to byl prostě psychický zlom. O víkendu jsme si vnučku předávali mezi dveřmi," řekla příbuzná Ctirada Vitáska, po jehož řádění se zbraní v čekárně ostravské nemocnice zemřelo 7 lidí.

Podle Marie D. byl Ctirad normální, pak se ale stalo něco, co nikdo nedokáže pochopit. Střelec z Ostravy před svým činem mluvil o smrti. Byl přesvědčen, že do Vánoc zemře. Jeho slova se bohužel naplnila, když popravil i nevinné lidi.

Poslední nákupy pro vnučku

"Ještě o víkendu byl vnučce koupit vázání, boty a brýle na snowboard. Koupil jí i permanentku na hory. Vybíral s ní letecký zájezd do Dominikánské republiky. Ještě není ukončena pitva. Byl nemocný a lékaři včas a správně neřešili jeho změny, stavy. Asi jim i váhový úbytek 30 kilogramů přišel normální. Jeden den koupil zájezd a druhý den ležel a říkal, že do Vánoc umře... Za chvíli byl zase normální. Tohle všechno doktoři věděli a má to ve zprávách uvedeno," uvedla pro eXtra.cz Marie D., jejíž celou identitu kvůli její bezpečnosti nebude redakce uvádět.

Ctirad Vitásek v úterý ráno v čekárně traumatologie ve Fakultní nemocnici Ostrava zastřelil sedm lidí a tři další zranil. Poté navštívil svou matku, které všechno vypověděl, a odjel do Děhylova, kde se při pronásledování policií střelil do hlavy. Nepomohla ani půlhodinová resuscitace, na následky zranění zemřel.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy