Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Příběh splněného snu: Malý džudista z dětského domova potkal Lukáše Krpálka

Malému Bohuslavovi z dětského domova v Hranici na Moravě se splnil sen. Osobně se mohl setkat se svým životním vzorem – olympijským vítězem v judu Lukášem Krpálkem. Bohuslav má sám v judu nemalé úspěchy a od malička je sportovcem tělem i duší. Navštěvovat kroužek juda a jezdit na závody může Bohoušek i díky podpoře Nadačního fondu Albert.

Bohuslav vyrůstá již čtvrtým rokem v dětském domově v Hranici na Moravě. K judu se dostal náhodou. „Ve škole jsme dostali letáček s nabídkou juda. Tak jsme to šli s kluky vyzkoušet a mě to zkrátka hned chytlo,“ popisuje Bohuslav, kterému nikdo neřekne jinak než Bobo, své začátky. Postupem času se začal zlepšovat a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. „Závodění mě moc baví. Nejvíce si cením prvního místa na turnaji ve Frýdku-Místku, kde byla opravdu velká konkurence,“ říká Bobo.

Na kontě má už 15 medailí z nejrůznějších závodů. Přestože je teprve ve čtvrté třídě o svých budoucích plánech má jasno. „Chci být jednou tak úspěšný jako Lukáš Krpálek,“ říká. A právě slavný olympionik přijel za Bobem do domova, aby ho podpořil v jeho snech. „Jsem moc vděčný, že jsem se s Lukášem mohl setkat. Byl to pro mě obrovský zážitek,“ svěřil se Bobo. Pokud Bobo zrovna netrénuje či nezávodí v judu, rád se ve volném čase věnuje dalším sportům. Chodí běhat, hraje fotbal a také skáče do písku. Se svojí třídou se účastní charitativních běhů Run and Help a pomáhá tak těm, kteří kvůli zdravotnímu postižení běhat nemohou.

Ve škole má nejraději tělocvik, baví ho ale i matematika a čeština. A jaké má Bobo plány do budoucna? „Rád bych se podíval do Japonska, protože je to země těch nejlepších judistů“, říká, „po škole bych se chtěl stát profesionálním vojákem, protože chci mít zaměstnání v pohybu. Já totiž nevydržím v klidu ani chvilku,“ uzavírá s úsměvem.

Na všech prodejnách Albert nyní odstartovala dobročinná akce Bertík pomáhá. Díky ní můžete vyzkoušet, že podpora dobročinných projektů ve vašem okolí je naprosto snadná. Stejně jako Bobovi mohou Bertíci pomoci změnit příběhy dalších desítek dětí z dětských domovů po celé České republice. Nadační fond Albert i letos podpoří ty nejlepší projekty týkající se vzdělání a volnočasových aktivit dětí a vy můžete být u toho. Stačí si do 10. října zajít nakoupit do jakéhokoliv obchodu Albert.

Související články

Další články