Hannah Baine se rozhodla, že si splní svůj životní sen a stane se baletkou – a to navzdory tomu, že trpí obezitou. Přestože mnozí si z ní kvůli její postavě dělali legraci, Hannah vytrvala a nakonec se jí podařilo uspět.

„Tanci se věnuji už od svých tří let. Když jsem byla malá, neměla jsem se svojí váhou ještě žádné problémy. Později jsem se ale začala účastnit různých tanečních soutěží a i když jsem několikrát vyhrála, lidé se mi často posmívali,“ vzpomíná osmnáctiletá obchodní manažerka z Doncasteru.

Právě balet je přitom známý tím, že se mu věnují velmi štíhlé dívky. Průměrná balerína váží něco mezi 40 a 50 kg v závislosti na výšce a objemu svalové hmoty. To však Hannah nemohlo odradit. „O to víc jsem byla odhodlaná se prosadit a o to tvrději jsem na sobě pracovala,“ říká.

A vyplatilo se! Nedávno se Hannah dostalo velkého zadostiučinění, když zazářila v reality show Bigger Ballet a následně byla přijata do tanečního kurzu na University of Manchester.

„Měla jsem z toho opravdu výborný pocit. Ukázala jsem všem lidem, kteří se mi kdy smáli, že můžu tančit, že to zvládnu. Užívala jsem si každou vteřinu vystoupení. Úplně nejlepší byl závěr, kdy nám diváci tleskali vestoje. Bylo to prostě úžasné,“ komentovala svoji účast v Bigger Ballet sympatická dívka.