Celé to přitom ze začátku vypadalo na nejapný žert, respektive trolling, když si fanoušci mezi největší hvězdy navolili neznámého ranaře na pomezí základní sestavy a farmy.

Jistého Johna Scotta, který dal za celou kariéru pouhé čtyři branky a spíš než hokejovým uměním proslul eliminací hvězd. Zkrátka ten typ hráče, kterého v Evropě nechápeme.

Hokejově béčko, které se na ledě ani moc neohřeje, protože hned míří na trestnou lavici za fauly.

Na celou záležitost nahlížela podobnou optikou i samotná NHL, která chtěla za každou cenu nezvaného „potížistu“ ze svátku hokeje vyštípat. A to dost podlým způsobem!

Nejprve doufala, že hráč abdikuje sám, a když zjistila, že má tuhý kořínek, tak se dokonce angažovala v jeho odchodu na farmu.

Jakmile se to však dozvěděli fanoušci, tak vyhrožovali bojkotem, a tak NHL nezbývalo než neznámého sympaťáka přetrpět. A co čert nechtěl? Scott se stal nakonec hlavním hrdinou celého hokejového víkendu!

Před zraky celého světa nejprve překvapoval šikovností v dovednostních soutěžích a posléze dotáhl svůj tým k vítězství proti týmu dalšího fenoménu, Jaromíra Jágra, což pro něj a jeho spoluhráče znamenalo příjemný bonus v hodnotě milionu dolarů (na hlavu to v přepočtu dělalo něco přes 2,2 milionu korun), ale hlavně získal něco, co peníze nahradit nemohou.

Přes noc se stal hvězdou celé soutěže, které se klaněly všechny největší hvězdy nejslavnější hokejové soutěže světa, jehož jméno vyřvávala celá aréna a hráč sám poprvé v životě cítil, že je plnohodnotnou součástí nejprestižnějšího hokejového dění.

John Scott totiž do jindy vcelku nudné podívané přinesl svoje lidství, hity a vlastně celé srdce.

A to je přesně to, co patetická Amerika miluje.

Její nový miláček se jmenuje John Scott, hráč rezervního týmu Montrealu Canadiens!