Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Příběh Bethany Hamilton: Syna chová na jediné dlani a jednou mu bude vyprávět, jak jí ruku ukousl žralok!

Bethany dostala nový impuls do života.
Zdroj: Facebook.com
+ Další fotografie
Ve třinácti letech jí levou ruku ukousl žralok. Bethany ztratila hodně krve, ale neztratila odhodlání vrátit se zpět do života a znovu se postavit na surfařské prkno. Nakonec se vrátila k závodům, dokonce natočila film o osudovém zranění. Nyní porodila syna Tobiase, který její hodnoty zase posune o kus dál.

Bethany Hamilton se narodila do surfařské rodiny na Havajských ostrovech. Od dětství věděla, že prkno je pro ni osudovou záležitostí. To se v plné nahotě projevilo 31. října 2003.

Tehdy jí při surfování napadl 5 metrů velký žralok tygří, který třináctileté dívce urval levou paži pod ramenem. Bethany ztratila 60 % krve, ale lékaři ji dokázali zachránit a vrátit zpět do života.

„Měla jsem ruce podél prkna. Čekala jsem na příhodnou vlnu. Všude kolem byla průzračná voda. Ten útok byl tak nečekaný a rychlý, že jsem nestihla ani zakřičet,“ popsala později v autobiografické knize Bethany.

Lékaři dnes říkají, že život jí zachránila její povaha. Bezstarostná dívka dokázala rychle překonat traumatizující zážitek a vrátila se na prkno. Profesionální surfařkou se paradoxně stala až po útoku žraločích čelistí.

Dnes je z Bethany pyšná matka. Porodila krásného syna Tobiase a gratulace dostává od milionů fanoušků, kteří detailně sledují její život od tragického 31. října 2003.

Související články

Další články