Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Při výcviku ve Vyškově vybuchl granát: Exploze zranila tři vojáky, jednoho z nich těžce

neštěstí
Ve vojenském prostoru Březina u Vyškova došlo k velkému neštěstí. Tři vojáci při cvičení hodu granátem po jeho explozi utrpěli zranění, jeden z nich těžká. Záchranáři ho letecky přepravili do brněnské fakultní nemocnice. Informaci sdělil ČTK Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu.

„Tři vojáci byli v pondělí po poledni zraněni při výcviku v hodu granátem ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina. Jeden z vojáků byl zraněn těžce, do Fakultní nemocnice Brno byl letecky transportován ve stabilizovaném stavu,“ uvedl pro ČTK Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu.

Stejně jako těžce zraněný voják, i dva lehce zranění byli přepraveni do brněnské fakultní nemocnice. Rodina těžce zraněného vojáka byla podle Maruščáka o události vyrozuměna. Podobný incident řešila armáda už v roce 2017, když došlo k výbuchu munice.

Mohlo by vás zajímat

Další články