Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Při převozu do Česka hrozí infekce! V nemocnici utrpěla Týnuš Třešničková šok

+ Dalších 44 fotografií
Slavná česká youtuberka Kristýna Třešňáková, která vystupuje pod uměleckým jménem Týnuš Třešničková (22), zažívá chvíle hrůzy. Po tragédii, která ji postihla v tureckém Instanbulu, zůstává youtuberka v nemocnici. Je tam s ní i její přítel Viktor Hajíček. Jejich stav se mírně zlepšuje. Kdy budou převezeni do Česka?

Tragická nehoda se stala v luxusní restauraci Nusr-Et, která patří slavnému kuchaři vystupujícímu pod přezdívkou Salt Bae. Mladá youtuberka byla při neodborné manipulaci s hořlavinou popálena na 35 procentech těla. Její přítel Viktor Hajíček utrpěl popáleniny na 15 procentech těla.

Štáb eXtra.cz je přímo v tureckém Istanbulu. Hajíčka a Týnuš Třešničkovou jsme v nemocnici navštívili. Komunikují ale pouze přes telefon a necítí se na to, aby poskytovali větší rozhovory. Jejich zdravotní stav se ale přeci jen mírně zlepšuje.

„Zraněná Češka a její partner se stále nachází v nemocnici. Je o ně dobře postaráno, je to nejlepší nemocnice, která v Istanbulu je. V tom prvotním nemocničním zařízení, kde je ošetřovali, to byl šok. Proto se po poradě právě rozhodlo o převozu do té kvalitní nemocnice. Tam jsou v dobrých rukách. Převoz do Česka se bude konzultovat s lékaři. Rozhodnou si o tom z části také oba zranění Češi. Ten prvotní šok už přešel. Ta mladá žena je na tom také lépe. Další kroky se budou konzultovat s lékaři, aby nehrozila při převozu například infekce a další komplikace. O převozu bude ministerstvo zahraničí včas informovat,“ uvedla tisková mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Co se přesně stalo v restauraci vyšetřují turečtí kriminalisté. Oba barmani, kteří manipulaci s hořlavinou nezvládli, byli podle našich informací propuštěni ze zaměstnání. Podle právníků mají Třešničková a její partner slušné šance na odškodnění.

Související články

Další články