Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Při nehodě v Hostivaři zemřeli 2 chodci. Policie po roce a půl neuzavřela vyšetřování

Při nehodě v Hostivaři zemřeli 2 chodci. Policie po roce a půl neuzavřela vyšetřování
Zdroj: youtube.com/twitter.com
SMRT
Mnozí mají v živé paměti nehodu, při které mezi chodce na přechodu v pražské Hostivaři ve vysoké rychlosti vjelo osobní auto. Při ní zemřeli dva lidé a další dva byli vážně zraněni. Policisté ale stále neuzavřeli vyšetřování, které by napovědělo více, co za tragickou nehodou stálo.

V tuto chvíli můžeme jen spekulovat. Byla to zdravotní indispozice či technická závada vozu? Na to nikdo v tuto chvíli nechce konkrétněji odpovědět. "Vyšetřování případu stále není uzavřené, čekáme na vypracování znaleckých posudků," řekl na dotaz TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Jde o stejnou větu, kterou mluvčí opakuje několik měsíců.

Státní zástupce pro Prahu 10 Richarda Houdka, který na kauzu dohlíží, nebyl sdílnější. "V tomto případě jsou velmi složité, komplexní znalecké posudky, které na sebe navíc navazují," vysvětlil Houdek. Z jeho slvo vyplynulo, že vyšetřovatelé musí nejdřív počkat na výsledky jednoho posudku. Následně mohou zadat práci na dalším.

Na závěry nehody se ale čeká už přes 18 měsíců a rodiny obětí ani zranění dosud nemají rozhřešení. Tragédie se stala loni 13. března odpoledne na přechodu v pražské Hostivaři. Podle záběrů z kamer sedmašedesátiletý šofér vůbec nebrzdil a do přecházejících tak narazil v plné rychlosti. Řidič v tu dobu nebyl pod vlivem některé návykové látky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy