Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Při natáčení padaly facky: 8 zajímavostí o filmu Po čem muži touží, které jste netušili

Při natáčení padaly facky: 8 zajímavostí o filmu Po čem muži touží, které jste netušili
Zdroj: CinemArt
+ Další fotografie
komedie
Charismatický cynik Karel Král, trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Tou největší je však nečekaná proměna v ženu. Muž, který k opačnému pohlaví nechová žádný respekt, se najednou musí potýkat s každodenními problémy života v kůži ženy.

Když Karel dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona, zdánlivě se mu zhroutí svět. Karel se tak opije s nejlepším kamarádem Čestmírem a vysloví přání stát se ženou, protože ty to přece mají jednodušší. A tak se i stane. Znáte zajímavosti, které se pojí ke komedii Po čem muži touží, v níž Anna Polívková podala jeden ze svých nejlepších výkonů celé kariéry?

  • Ve scéně večírku časopisu Playboy si zahrálo 120 osob. Na natáčení do klubu Misch Masch, kde se scéna natáčela, přišlo mnoho známých členů štábu, do komparzu se také zapojili výherci soutěží mediálních partnerů filmu a dokonce se zúčastnili natáčení i členové skutečné redakce časopisu Playboy vč. jejího šéfredaktora.
  • Anička Polívková, jako vítězka jednoho z ročníků StarDance, se i nadále věnuje tanci, a tak jí stabilita a chůze na podpatcích nedělá vůbec problém. Ve filmu však musela (jako přeměněný Karel) chodit v botách s vysokými podpatky a také v nich padat. Režisér padacími scénami a klopýtáním s nalitou kávou nešetřil, takže Anička některé filmovací dny padala mnohokrát za sebou.
  • Na place padlo celkem 10 facek – všechny však byly součástí filmového příběhu.
  • Anna Polívková se ve scéně v ordinaci potkala poprvé před kamerou se svou maminkou Evelynou Steimarovou, která si zahrála lékařku
  • Režisér o nápadu na film prohlásil, že vznikl z prosté nostalgie po filmech jako Na hromnice o den více nebo Tootsie a chtěl si něco podobného vyzkoušet.
  • V průběhu natáčení si museli herci osvojit i některé nové dovednosti – Sara Sandeva se pro svůj part učila hrát na kytaru. Matěj Hádek zase věrohodně předstíral automechanika.
  • Čestmír s Karlem rádi chodí na pivo a v tomto zvyku pokračují i po Karlově přeměně. Ve scénách v hospodě však herci měli v půllitrech nealkoholické pivo.
  • Lenka Vlasáková při házení rekvizit dvakrát trefila Annu Polívkovou do hlavy. Když pak po ní házela kabelkou, omylem třikrát zhasla světlo a čtyřikrát ji pověsila na kliku.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy