Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Při čtení scénáře jsem plakala: Emilia Clarke řekla, co bylo po smrti s Daenerys ze Hry o trůny

Při čtení scénáře jsem plakala: Emilia Clarke řekla, co bylo po smrti s Daenerys ze Hry o trůny
Zdroj: archiv Emilie Clarke a HBO, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
NAROZENINY
Populární britská herečka Emilia Clarke dnes slaví 34 let. V posledních dnech je však zase pořádně rušno okolo její postavy Daenerys Targaryen ze seriálu Hra o trůny. Emilia totiž konečně prozradila, co se s ní po smrti stalo.

Poslední série Hry o trůny skončila pořádným šokem. Daenerys Targaryen, kterou ztvárnila Emilia Clarke, se totiž proměnila v šílenou královnu a krutou tyranku, kterou nakonec zavraždil její synovec a milenec Jon Snow.

Co se stalo s Daenerys Targaryen?

„Plakala jsem, když jsem četla ten scénář. Šla jsem se projít a několik hodin jsem se nevrátila, protože jsem si říkala, jak to asi udělám,“ uvedla Clarke v knize Jamese Hibberda Fire Cannot Kill A Dragon: Game of Thrones a Official Untold Story of the Epic Series.

Emilia Clarke si ke své postavě Daenerys během natáčení našla opravdu pevné pouto, o to více ji ale konečný osud její postavy šokoval. Clarke ji však hájí. „Stojím za Daenerys. Stojím za ní!“ dodala.

Tělo Daenerys Targaryen na konci posledního dílu odnesl Drogon, dosud se však nevědělo, kam se s ním vydal. Emilia ale konečně prozradila víc. „Lidé se mě na to hodně ptali a já mám tendenci být zábavná a říkat, že na Havaj,“ smála se. Pak ale zvážněla. „Ale upřímně, pokud to s celou věcí myslím opravdu vážně, tak myslím, že letí s jejím tělem, dokud se nerozloží. Doslova si myslím, že létá dál, dokud už létat nedokáže. Prostě truchlí,“ dodala.

Emilia Clarke a erotické scény

Clarke patřila k hlavním hvězdám jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob, kterým Hra o trůny byla, má za sebou však další úspěšné role. Rodačka z Londýna k herectví tíhla už odmala. Už ve třech letech totiž viděla muzikál Show Boat, který připravoval její otec, a v té době už měla jasno – stane se herečkou.

Na začátku se objevovala v menších divadelních hrách, potom dostala roli v seriálu Doctors a objevila se také ve snímku Trias útočí. Dokonce si mohla zahrát Anastasii Steele ve filmu Padesát odstínů šedi, to však odmítla, protože nechtěla hrát nahé scény. Těch si však užila až až ve Hře o trůny.

V roce 2015 se objevila po boku Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Terminátor Genisys a ve stejném roce byla časopisem Esquire označena jako nejpřitažlivější žena světa. O rok později pak dostala další velkou roli ve filmu Než jsem tě poznala a zahrála si taky ve Star Wars, Solo: Star Wars Story.

Emilia Clarke v ohrožení života

Emilia Clarke, která byla díky Hře o trůny několikrát nominována na cenu Emmy, si však prošla i několika složitými okamžiky a dvakrát byla dokonce v ohrožení života. Mohlo za to aneurysma mozkových cév. Poprvé jí mozková céva praskla v roce 2011 po natáčení první série Hry o trůny a podruhé o dva roky později. Emilia je však nyní naštěstí v pořádku a ještě má před sebou určitě řadu velkých rolí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy