Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Přeživší požáru v Bohumíně Žaneta: Sdělili jí hrůzu o Lence, Nikole a malém Dominikovi

Přeživší požáru v Bohumíně Žaneta: Sdělili jí hrůzu o Lence, Nikole a malém Dominikovi
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
ztráta rodiny
Neuvěřitelné štěstí měla Žaneta V. (49), které se z hořícího bytu v Bohumíně podařilo vyklouznout z náruče smrti. V nemocnici ji s těžkými popáleninami probudili z umělého spánku, ale ta nejhorší bolest přišla až po probuzení. Oznámili jí totiž, že kvůli Zdeňkovi K. (54) přišla o milované dcery a vnuka.

Z hořícího bytu v Bohumíně Žaneta V. přelezla ke svému sousedovi Petru Staňkovi přes balkon, jak uvedl Blesk. Poté omdlela a v ostravské fakultní nemocnici bojovala více než týden o holý život. V umělém spánku byla napojena na plicní ventilaci. Teď se konečně probrala, ale ta největší rána teprve přišla.

"V pondělí byl jeden pacient z jednotky intenzivní péče probuzen, aktuálně je tedy při vědomí," uvedla v úterý mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Až v nemocnici se Žaneta dozvěděla, co za hrůzy se v hořícím bytě odehrálo. Přišla totiž o své nejbližší, dvě dcery, Lenka V. (†30) a Nikola G. (†17), která navíc čekala miminko, tragédii nepřežily. Spolu s dcerami uhořel v bytě i vnouček Dominik, kterému bylo teprve 9 let.

Srdceryvné a těžké chvíle zažívají i další pozůstalí. Čekají totiž na vydání těl svých blízkých, kteří v důsledku požáru zemřeli. Dagmar O., maminka a babička rodiny Lukáše, Lucky a Melinky B., pro Blesk stručně odpověděla, že zatím nic nového není.

Otřesná tragédie v Bohumíně

Požár v bytě v 11. patře jednoho z panelových domů v Nerudově ulici v Bohumíně na Karvinsku vypukl v sobotu 8. srpna 2020 krátce před šestou hodinou večerní. V bytě zemřelo šest lidí včetně tří dětí. Dalších pět lidí zemřelo poté, co se před ohněm snažili zachránit skokem z okna. Dvanáctou obětí je ještě nenarozené miminko. Dále bylo zraněno deset lidí včetně dvou hasičů a policisty.

V pondělí 10. srpna byli v nemocnici v souvislosti s tímto požárem čtyři zranění, přičemž stav dvou pacientů byl velmi vážný. Ti byli umístěni na jednotce intenzivní péče. Jeden z nich je napojen na plicní ventilaci, právě tímto pacientem byla Žaneta V.

Požár založil Zdeněk K., který se přišel rodině mstít. Mezi obětmi je syn pachatele Lukáš, jeho snoubenka Lenka a jejich maličký syn Dominik. V bytě byla také bývalá partnerka Zdeňka K. Navíc zde byla v nešťastnou chvíli na návštěvě také rodina Lukáše B. z jiného patra stejného panelového domu.

Související články

Další články