Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Přežili Breivikovo řádění, následky jim zůstanou navždy. Podívejte se na drsné fotky!

Cecilie Herlovsen ztratila při masakru svoji nejlepší kamarádku.
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie

Anders Behring Breivik (34) zabil v červenci roku 2011 celkem 77 nevinných obětí. Fotografka Andrea Gjestvang se rozhodla zvěčnit jizvy těch, co přežili. Její kolekce nazvaná One Day in History (Jeden den v historii) nedávno triumfovala na prestižní soutěži Sony World Photography Awards.

Všichni mladí lidé na těchto snímcích mohou mluvit o obrovském štěstí – jen o vlásek unikli jisté smrti. Hrůzný zážitek jim však zanechal nesmazatelné stopy na duši i na těle.

Sedmnáctiletá Cecilie Herlovsen se ukryla na jižním konci ostrova Utoya, kde k masakru došlo. Cecilii zasáhly celkem tři kulky – jedna do paže, druhá do ramene a třetí do brady. Život jí zachránilo to, že poslední kulka se zastavila o zub moudrosti. Lékaři jí však museli amputovat předloktí.

Čtrnáctiletý Torje Hanssen viděl, jak Breivik postřelil jeho bratra Viljara. V krupobití kulek skočil do vody a plaval pryč. O čtyři roky starší Viljar přišel o tři prsty a oslepl na pravé oko.

Každá z následujících fotografií vypráví svůj vlastní tragický příběh a současně je smutným mementem toho, čeho všeho je tvor zvaný "člověk rozumný" vlastně schopen.

Související články

Další články