Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Přežili Breivikovo řádění, následky jim zůstanou navždy. Podívejte se na drsné fotky!

Zdroj: Facebook
+ Další fotografie

Anders Behring Breivik (34) zabil v červenci roku 2011 celkem 77 nevinných obětí. Fotografka Andrea Gjestvang se rozhodla zvěčnit jizvy těch, co přežili. Její kolekce nazvaná One Day in History (Jeden den v historii) nedávno triumfovala na prestižní soutěži Sony World Photography Awards.

Všichni mladí lidé na těchto snímcích mohou mluvit o obrovském štěstí – jen o vlásek unikli jisté smrti. Hrůzný zážitek jim však zanechal nesmazatelné stopy na duši i na těle.

Sedmnáctiletá Cecilie Herlovsen se ukryla na jižním konci ostrova Utoya, kde k masakru došlo. Cecilii zasáhly celkem tři kulky – jedna do paže, druhá do ramene a třetí do brady. Život jí zachránilo to, že poslední kulka se zastavila o zub moudrosti. Lékaři jí však museli amputovat předloktí.

Čtrnáctiletý Torje Hanssen viděl, jak Breivik postřelil jeho bratra Viljara. V krupobití kulek skočil do vody a plaval pryč. O čtyři roky starší Viljar přišel o tři prsty a oslepl na pravé oko.

Každá z následujících fotografií vypráví svůj vlastní tragický příběh a současně je smutným mementem toho, čeho všeho je tvor zvaný „člověk rozumný“ vlastně schopen.

Související články

Další články