Na začátku prosince jsme psali o Safyre Terry (8) z New Yorku, která jako jediná z rodiny přežila žhářský útok. Hrůzný čin zosnovala její matka společně s milencem a Safyre skončila popálená na 75 % těla.

Teta holčičky Liz Dolder poprosila prostřednictvím Facebooku ostatní, zda by jí na Vánoce neudělali radost a poslali jí přání. Těžko ale mohla tušit, jakou lavinu tím spustí. I díky pozornosti médií výzvu totiž přijali lidé po celém světě a Safyre začaly docházet doslova hory přání, dopisů a jiných balíčků.

Hračky, peníze nebo oblečení – i takové věci dívka od druhých dostala. A stále dostává. S rozbalováním jednotlivých zásilek dokonce musí pomáhat dobrovolníci!

Třebaže ani sebevětší počet přání její tragický osud už nijak nezvrátí, Safyre se díky tomu jednoznačně dostalo neskutečné podpory napříč celou zeměkoulí. A bylo jí opravdu třeba, protože hned na začátku roku podstoupila další ze série operací.

Její příběh si získal i vaši pozornost a někteří z vás psali, že jí přání také pošlou. Najít ho můžete na facebookové stránce Safyre Schenectady's Super Survivor, zlomek z nich vám přinášíme v naší galerii. Kdo by chtěl Safyre podpořit i finančně, učinit tak může na tomto odkazu.