Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Přežila žhářský útok a vy jste jí mohli posílat vánoční přání. Podívejte se, jaká lavina dopisů a balíků nakonec dorazila!

Bylo jasné, že díky Facebooku a podpoře médií budou lidé přání
posílat. Jejich monstrózní počet ale předčil všechna očekávání.
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 7 fotografií
Možná na tom naše společnost ještě není tak špatně. Podívejte se, jak neskutečně zareagovali lidé celého světa, když byli vyzváni, aby poslali vánoční přání osmileté Safyre, přeživší po žhářském útoku.

Na začátku prosince jsme psali o Safyre Terry (8) z New Yorku, která jako jediná z rodiny přežila žhářský útok. Hrůzný čin zosnovala její matka společně s milencem a Safyre skončila popálená na 75 % těla.

Teta holčičky Liz Dolder poprosila prostřednictvím Facebooku ostatní, zda by jí na Vánoce neudělali radost a poslali jí přání. Těžko ale mohla tušit, jakou lavinu tím spustí. I díky pozornosti médií výzvu totiž přijali lidé po celém světě a Safyre začaly docházet doslova hory přání, dopisů a jiných balíčků.

Hračky, peníze nebo oblečení – i takové věci dívka od druhých dostala. A stále dostává. S rozbalováním jednotlivých zásilek dokonce musí pomáhat dobrovolníci!

Třebaže ani sebevětší počet přání její tragický osud už nijak nezvrátí, Safyre se díky tomu jednoznačně dostalo neskutečné podpory napříč celou zeměkoulí. A bylo jí opravdu třeba, protože hned na začátku roku podstoupila další ze série operací.

Její příběh si získal i vaši pozornost a někteří z vás psali, že jí přání také pošlou. Najít ho můžete na facebookové stránce Safyre Schenectady's Super Survivor, zlomek z nich vám přinášíme v naší galerii. Kdo by chtěl Safyre podpořit i finančně, učinit tak může na tomto odkazu.

Související články

Další články