Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Přežila syna a kvůli Gottovi ji zavřeli: Šansoniérka Hana Hegerová slaví 88 let

Hana Hegerová je stále vitální, ale má zdravotní komplikace.
Zdroj: Profimedia
Oslavenkyně
O Haně Hegerové (88) mluví lidé z hudební branže jako o velké zpěvačce, která u nás dlouhá desetiletí neměla konkurenci. Šansoniérka s typicky hlubokým hlasem je ale podle svých známých také velmi silná osobnost. Česká Edith Piaf, jak se jí přezdívá, dnes slaví 88. narozeniny.

Hana Hegerová se narodila v Bratislavě. Ještě než začala zpívat, absolvovala divadelní kurz a několikrát si zahrála v divadle. Jako zpěvačka se poprvé představila v roce 1957 bratislavském kabaretu Tatra Revue. Od roku 1961 vystupovala v pražském divadle Rokoko. V té době už vystupovala pod jménem Hana Čelková.

Její pravé jméno Carmen Mária Štefánia (Beatrix) Farkašová-Čelková bylo o poznání delší, a tak si zvolila tento pseudonym. Poté, co si vzala za manžela Dalibora Hegera, začala vystupovat pod jménem Hana Hegerová.

Hegerová uměla výborně interpretovat původní i cizí šansony. Získala řadu ocenění a velkých úspěchů dosáhla i ve světě. Na přelomu 70. a 80. let strávila půl roku ve vězení. Na její účet omylem přišla vyšší finanční částka, která ve skutečnosti patřila Karlu Gottovi. Hegerová se podle vlastních slov domnívala, že jde o honorář z Německa a nechala si ho, jenže soud to vyhodnotil jako zpronevěru. Oficiálně kariéru ukončila v roce 2011.

Syn Matúš Heger zemřel v roce 2015. Po něm jí zbyli dva vnuci - Matouš a Marek.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy