Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Přežila čtyři zahraniční mise. Osudnou se válečné veteránce stal až výstřel v Kapitolu

Ashli Babbit byla jednou ze čtyř obětí útoku na Kapitol.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Útok na Kapitol
Včerejší jednání Kogresu v americkém Kapitolu poznamenaly krvavé nepokoje, při nichž zemřeli čtyři lidé. Jednou z nich byla údajně i veteránka amerického letectva Ashli Babbit (35), velká příznivkyně dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa. Ta byla podle zahraničních médií zasažena kulkou, když se snažila prodrat přes zabarikádované dveře v budově Kapitolu.

Na veřejnosti se dnes objevilo video, které zachycuje, jak se jedna z příznivkyň Donalda Trumpa snaží protáhnout přes rozbitou skleněnou výplň dvěří dále do budovy Kapitolu. Náhle ale zničeho nic přijde výstřel a žena okamžitě okamžitě padá zasažena k zemi.

Sloužila 14 let u letectva

Média okamžitě informovala o ženě, která byla postřelena do hrudníku. Následně byla celá zakrvácená odvezena sanitkou do nemocnice, kde svým zraněním o několik hodin později podlehla.

Zastřelenou ženou má být podle zahraničních médií Ashli Babbit. Britský Daily Mail pak uvádí, že jde o pětatřicetiletou pilotku a veteránku amerického letectva, kde sloužila 14 let. Za sebou měla mít čtyři zahraniční mise. Daily Mail také sdělil, že Babbit měla být "vysoce postavenou bezpečnostní pracovnicí". Zatím není jasné, kdo demonstrantku zastřelil, pravděpodobně ale člen bezpečnostní služby.

Obdivovala Trumpa

Žena byla prý velkou fanynkou a podporovatelkou Donalda Trumpa, což potvrzuje i video, na kterém drží protrumpovskou ceduli. Na fotkách také pózovala s rudou čepicí s Trumpovým heslem "Make America great again".

Zařadila se tak po bok lidí, kteří před Kapitolem demonstrovali na podporu Trumpa. Následně se jim podařilo prolomit zábrany a vysklili okna Kapitolu, skrz která se dostali dovnitř budovy. Tam se utkali s policií, která se výtržníky snažila rozehnat slzným plynem. V budově byly nalezeny i dvě výbušniny, které policie zlikvidovala kontrolovanou explozí.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy