Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Přežil ve formuli několik divokých nehod, aby ho dostala jízda na lyžích: Michael Schumacher oslaví své 45. narozeniny v kómatu

Všichni se bojí o život Michaela Schumachera.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií

Je to dost velká ironie osudu. Michael Schumacher, sedminásobný mistr světa a bývalý pilot F1, má evidentně devět životů, tolik nehod a bouraček snad bez úhony nepřežil nikdo. Ten desátý hrozí skončit právě nyní, ve francouzské nemocnici v Grenoblu.

Schumi bude mít zítra své 45. narozeniny, ale nikdo slavit nebude. Jeho rodina se za něj modlí dnem i nocí u jeho lůžka, fanoušci trnou hrůzou, zda celou tuhle událost jejich idol přežije a nejlépe bez následků.

Zatímco ve svém monopostu olizoval hrazení na děsivých tratích, jako je třeba Imola (kde se zabil Ayrton Senna), a vyskakoval po vlastních nohou z hořící formule, jeden nešťastný sjezd na lyžích ve francouzském Méribelu se mu stal osudným.

Během havárií na tratích, kde se řítil vesmírnou rychlostí, nad ním snad bděli všichni svatí, je proto až tragicky smutné, že by jeho život měl skončit tak banální nehodou. Kritický stav zatím mnoho nadějí nedává, a pokud se přeci jen zotaví, je otázka, jak moc je jeho mozek poškozen a zda vůbec bude žít stejný život jako doposud.

Související články

Další články