Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Přežil smrt svých dětí i milované ženy: Emilio (112) je nový nejstarší muž planety

Emilio Flores Marquéz je nejstarší muž světa.
Zdroj: profimedia
rekord

Nejstarším mužem planety zapsaným v Guinnessově knize rekordů se stal tento týden Portoričan Emilio Flores Márquez. Je mu 112 let a 113. narozeniny oslaví 8. srpna. Se svou ženou, která zemřela v roce 2010 byl ženatý pětasedmdesát let. Měl čtyři děti, dvě z nich přežil. 

Jak uvedla zpravodajská stanice CNN, Emilio Flores Márquez pomáhal od dětství otci zavlažovat pole a nakládat úrodu do vagonů. "Dělal jsem vše, drhnul jsem, staral se o chlapce, všechno," řekl muž, který už téměř neslyší, ale jinak je zdráv. Později po otci převzal farmu i starost o rodinu.

Čtyři děti, pět vnuků a pět pravnuků

Márquez se narodil jako druhé z jedenácti dětí a jako první syn v rodině pěstitele cukrové třtiny. Jako dítě byl pověřován všemi domácími pracemi i péčí o mladší sourozence.

Pětasedmdesát let byl ženatý s Andreou Pérezovou, která zemřela v roce 2010. Měli čtyři děti a Márquez má nyní pět vnuků a pět pravnuků.

Na světě jsou už jenom dvě jeho děti, s nimiž teď žije v portorickém Río Piedrasu. Když mu bylo 101 let, voperovali mu lékaři kardiostimulátor, má ale stále sílu a cítí se zdráv.

Recept na šťastná život? Množství lásky a vyhýbání se zlobě

Márquez je ve svém okolí znám jako Dom Millo. Receptem na šťastný život je podle něj "množství lásky a vyhýbání se zlobě". Márquez v Guinnessově knize rekordů převzal postavení nejstaršího muže planety po Rumunovi Dumitruovi Comanescuovi, který zemřel loni v červnu měsíc potom, co byl do knihy jako nejstarší zapsán. Bylo u tehdy 111 let a 219 dní.

Márquez se narodil o tři měsíce dříve než Comanescu a úřad zapisující rekordy do Guinnessovy knihy až po Rumunově smrti oznámil, že obdržel důkaz týkající se věku Márqueze.

Nejstarším člověkem na planetě je 118letá Japonka Kane Takanaová, která žije v pečovatelském domě ve Fukuoce. Vůbec nejvíce let se dožila Francouzska Jeanne Louise Calmentová, která zemřela roku 1997, když jí bylo 122 let.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy