Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Prezidenty trápí zdraví: Václav Klaus s Milošem Zemanem skončili ve stejné nemocnici

Zdroj: Profimedia/Koláž Extra.cz
zdraví

Exprezident Václav Klaus (80) o víkendu skončil v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Jak informoval deník Právo, bývalý politik měl zdravotní problémy již od soboty, především ho trápí vysoký krevní tlak. Do stejné nemocnice zamířil i Miloš Zeman.

Zdravotní problémy donutily bývalého prezidenta Václava Klause, aby podstoupil hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Podle deníku Právo měl od soboty hlavně zvýšený tlak. V pondělí dopoledne Klause propustili, ale v úterý se musel kvůlli přetrvávajícím problémům do nemocnice vrátit. Do stejné nemocnie zamířil v úterý také současný prezident Miloš Zeman (76). U něj by mělo jít o dlouhodobější hospitalizaci. Do nemocnice dorazil i s manželkou Ivanou.

„Mohu potvrdit, že pan prezident měl o víkendu problémy s vysokým tlakem a na doporučení lékařů byl hospitalizován v ÚVN,“ řekl Právu Klausův mluvčí Petr Macinka.

Do pondělí strávil Klaus v nemocnici dvě noci, než byl propuštěn do domácího léčení. V úterý však Klause znovu přivezla do areálu nemocnice ochranka služebním vozem. S sebou měl mít i příruční tašku. Do kdy bude bývalý politik hospitalizován zatím není známo. Klaus patří k výrazným kritikům protikoronavirových opatření a dostal dokonce pokutu za nenošení roušky. Sám koronavirem onemocněl na konci února.

Zeman dlouhodobě trpí neuropatií dolních končetin. Kvůli tomuto onemocnění používá invalidní vozík. Zároveň hůře slyší a má nízký tlak. V minulosti trpěl rovněž cukrovkou, o které se vyjádřil, že mu „odešla“


Související články

Další články