Po nástupu Miloše Zemana do úřadu prezidenta oblétla Česko šťastná novinka, že prezidentská rodina se rozrostla. Manželé Zemanovi si pořídili krásné štěně zlatého retrívra. V prvních týdnech je hafan všude doprovázel, ale poté jako by se po něm slehla zem. Mnozí se tak začali obávat, zda je čtyřnohý mazlík v pořádku, jestli ho nepostihla nějaká katastrofa, a dokonce byly slyšet i hlasy, že se ho prezidentský pár zbavil.

Jenže včera se ukázalo, že veškeré obavy byly liché. Oslovili jsme mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka s dotazem na Darcyho osud a jeho slova nás příjemně překvapila. „Dobrý den, Darcy se má výborně. Je o něj vzorně pečováno panem prezidentem a jeho paní. Nedávno jsem Darcyho v Lánech podrbal mezi ušima,“ napsal nám v textové zprávě Ovčáček. Na dotaz, zda by bylo možné získat aktuální fotografie prezidentského pejska se Ovčáček omluvil, že to bohužel není v jeho časových možnostech.

Poté nás mluvčí prezidenta mile překvapil podruhé! Na svém profilu na sociální síti se pochlubil snímky Miloše Zemana, kterého při příjezdu na Vysočinu nevítal nikdo jiný, než jeho věrný čtyřnohý hlídač. Ukázalo se, že Ovčáčkova slova platí. Podle fotek se Darcymu opravdu báječně daří, vyrostl z něj statný pes, který se těší velké přízni milovaného páníčka Miloše a který vždy ocení jeho společnost.

O zdravotním stavu Miloše Zemana mnozí spekulují, ale o perfektní kondici jeho psa nemůže být absolutně pochyb. Doufáme též, že Ovčáček vyhověl naší prosbě a Darcyho pohladil i za kolektiv naší redakce!