Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Prezidentský kandidát 2023: Petr Pavel si najímá profíka, který dostal do úřadu Čaputovou

Prezidentský kandidát 2023: Petr Pavel si najímá profíka, který dostal do úřadu Čaputovou
Zdroj: Profimedia
VOLBY

Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Petr Pavel se chystá kandidovat v příštích prezidentských volbách a není žádným tajemstvím, že mu chybí podat už jen oficiální přihlášku. K dispozici teď nově má prvotřídního poradce pro volební kampaně Michala Repu: to je muž, který dostal do čela Slovenska prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Michal Repa je naším konzultantem. Pravidelně s ním mluvím nejen já, ale i další lidé v iniciativě o otázkách veřejné komunikace. Je to mladý Slovák, který žije se svou rodinou v Bratislavě. Spolupráce s ním si moc vážíme. Je to člověk, který dovedl do úřadu slovenskou prezidentku Čaputovou nebo bratislavského primátora Valla. Má mimořádné zkušenosti v oblasti veřejné komunikace, nejen politických kampaní, a to je pro komunikaci naší iniciativy velmi inspirativní,“ popsal pro eXtra.cz Jan Osúch, mediální zástupce organizace Petra Pavla Spolu silnější.

Generál Petr Pavel je připraven kandidovat

Podle vyjádření Jana Osúcha je generál Petr Pavel připraven kandidovat ve volbách prezidenta v roce 2023. A to pro něj znamená i myslet dopředu. Proto konzultuje své kroky s řadou lidí včetně Michala Repy a v případě volební kampaně jeho zkušenosti rád využije, doplňuje s tím, že Repa pro Spolu silnější funguje jako konzultant na volné noze, který v současnosti nespolupracuje s žádnou agenturou. Jsme v kontaktu výhradně s ním.
Iniciativa Petra Pavla má soukromé dárce
Osobní iniciativa generála Pavla je financována výhradně soukromými dárci, kteří se k tomu veřejně hlásí, například úspěšní podnikatelé Libor Winkler, Martin Hájek, Václav Muchna nebo Martin Vohánka,“ říká Osúch s tím, že donoři iniciativy považují generála Pavla za inspirativní osobnost a chtějí, aby jeho názory a aktivity byly v české společnosti co nejvíce vidět a slyšet.

Jejich finance jsou tak využívány například i na aktuální komunikaci a organizaci expertního týmu pro vyhodnocení poučení z krize. To je projekt, na kterém pracuje i Michal Repa.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy