Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Trump vede v klíčových státech: Padly slovní přestřelky o regulérnosti voleb

Trump vede v klíčových státech: Padly slovní přestřelky o regulérnosti voleb
Zdroj: profimedia.cz
usa volí prezidenta
AKTUALIZUJEME: V USA probíhá boj o prezidentské křeslo. Vše nasvědčuje tomu, že výsledek bude velmi těsný. Amerika zůstane rozdělená i po volbách, jak předvídali analytici. Donald Trump zatím vede v Ohiu. Kdo vyhraje zde, ovládne celé volby. A vše ukazuje na to, že k Trumpovi se přiklonila také Florida. Joe Biden ale rozhodně není poražen. Jde o velmi těsný souboj.

Republikánský prezident Donald Trump i jeho demokratický vyzyvatel Joe Biden zatím vítězí ve státech, kde se s jejich výhrou počítalo. Průzkumy, které Trumpa podceňovaly, se spletly, Trump je ve hře o Bílý dům. Naopak se zdá, že za kratší konec tahá Biden.

Boj o Floridu

Podle analytiků je Florida klíčem ke vstupu do Bílého domu. Velmi se sleduje také Ohio, které historicky ukazuje na budoucího pána Bílého domu. Podle televize FoxNews Trump vyhrál ve volbách v klíčovém státě Florida. Je to vítězství, které může rozhodnout celé volby. Na Floridě se hraje o 29 volitelů. "Prezident Trump vede téměř o 400 tisíc hlasů a 90 procent lístků již bylo sečteno," napsal na Twitter republikánský guvernér státu Florida Ron DeSantis.

Trump dle prognóz zvítězil v Indianě, Kentucky, Západní Virginii, Jižní Karolíně, Oklahomě, Mississippi, Missouri, Alabamě, Arkansasu, Tennessee, Wyomingu, Jižní Dakotě, Severní Dakotě, Louisianě, Nebrasce, Kansasu, Utahu a Idahu.

Biden získal Vermont, Virginii, Illinois, Maryland, Delaware, New Jersey, Connecticut, Rhode Island, Massachusetts, New York, Nové Mexiko, Maine, Colorado, New Hampshire, Kalifornii, Oregon a Washington.

Korespondenční hlasy a jejich síla

Letošní volby mají jeden unikát. Do celkového pořadí velmi promluví korespondenční hlasy, které mohou s výsledky ještě zamíchat. Otázkou je, kolik Američanů takto volilo a jakou sílu tyto hlasy budou mít.

Zástupci Wisconsinu uvedli, že dnes v žádném případě nestihnou ohlásit vítěze. Michigan bude hlasy počítat až do pátku. Podle agentury Bloomberg nebudou v dohledné době výsledky známé ani z Pensylvánie. Právě tyto tři státy přitom pravděpodobně rozhodnou o příštím prezidentovi.

Prohlášení

Ačkoliv neexistují zprávy o tom, že by se kdokoliv kdekoliv pokoušel o odevzdání hlasu po uzavření volebních místností, Donald Trump přišel s prohlášením. V něm tvrdil opak a zmínil dokonce krádež voleb. Později oznámil, že o svém obvinění demokratů z krádeže voleb pro Bidena promluví k národu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy