Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Prezidentova operace rozděluje národ: Někteří lidé se za něj modlí, jiní mu přejí smrt

Miloš Zeman vyzval Čechy k solidaritě.
Zdroj: Se souhlasem FTV Prima/CNN Prima News
+ Dalších 5 fotografií
Miloš Zeman
Miloše Zemana (75) si nejspíš budou Češi pamatovat jako muže, který rozděluje národ. Nejinak tomu je i tentokrát, kdy si prezident zlomil pravou ruku a musel s ní včera na operaci. Část lidí přeje Zemanovi brzké uzdravení, modlí se za něj a radí mu, co zabírá na zlomeniny. Z tábora jeho odpůrců se ale většinou ozývají posměšné názory, jako třeba to, že to Zeman přehnal s alkoholem nebo že už ho zase nikdo dlouho neuvidí.

"Děkuji vám všem, kteří myslíte na pana prezidenta!" napsal hradní mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích k fotce sochy Ježíše Krista a obrazu Panny Marie. Podle Ovčáčka by měl být Miloš Zeman (75) po operaci v pořádku. I tak se část lidí modlí za prezidentovo zdraví a jeho rychlý návrat.

Na zlomeniny kostivalová mast

"Včera i dnes jsem se za Vás pomodlila, pane prezidente. Myslím na Vás a věřím v rychlé uzdravení. Obzvlášť v této těžké době Vás národ potřebuje," napsala na Twitteru Alena K., která nebyla sama, kdo Zemanovi vyjadřoval podporu. Například Pavel S. prezidentovi doporučil, co by měl používat k rekonvalescenci. "Na zlomeniny je perfektní kostivalová tinktura a mast," radil fanoušek.

Ne všichni diskutující ale Zemanovi přáli brzké uzdravení. Někteří ho i přes úraz hrubě uráželi nebo dokonce doufali ve smrt Zemana. "To je tak smutná zpráva. Probrečím celý den... Kecám! Naleji si sklenku dobré irské a budu doufat v ještě lepší informaci," přál na Twitteru prezidentovi horší věci Jan S. "Ať chcípne (slova doktora z Černých baronů)," napsal David S.

Lidé si dělají z prezidenta srandu

Další příspěvky už byly smířlivější, byť očividně nepatřily Zemanovým fanouškům. "Přeji brzké uzdravení a urychlený odchod z funkce prezidenta. Přál bych si výkonného zdravého prezidenta, který reprezentuje naši zem. Tohle je hodně smutné a těžko udržitelné," sdělil svůj názor Moris Š., kterému se nelíbí zdravotní stav.

Někteří lidé si pak dělali ze Zemana srandu. "Takže po několika měsících, kdy jsme ho neviděli, ho několik měsíců neuvidíme. Mně jen pije krev, co nás stojí peněz on a ti vyžírkové kolem," napsala Zuzana M. a narážela na to, že Zeman byl během koronavirové pandemie spíše v ústraní. To ale podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka nehrozí. Zeman prý už pokračuje v přípravách svých plánů a už v září by měl vystoupit i před lidmi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy