Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Prezidentova návštěva na ARO neměla respirátory: Tak tohle je skandál největší, kritizují osobnosti

Miloš Zeman na ARO v nemocnici, všichni kolem bez roušek či respirátorů.
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky
Reakce

Vratislav Mynář na dnešním tiskovém briefingu na Pražském hradě zveřejnil video Miloše Zemana ze schůzky s Radkem Vondráčkem. Záběry byly pořízeny na oddělení ARO Ústřední vojenské nemocnice. Na videu byl vidět kromě předsedy Sněmovny také Zemanův tajemník Jaroslav Hlinovský, prezidentova ošetřovatelka a kancléř. Nikdo ale neměl nasazený respirátor, stejně tak neměli potřebné ochranné obleky. To zkritizovaly jak veřejné osobnosti, tak i nemocnice.

"Tak tohle je skandál největší. Jsou u těžce nemocného prezidenta a nemají ani ochranný oblek a ani roušku. Byl jsem teď dvakrát na JIP a vypadal jsem jako kosmonaut. Šílený. Vůbec se nedivím rozčilení nemocnice," napsal na Twitteru šéfredaktor Respektu Erik Tabery. K němu se okamžitě začaly přidávat další podobné reakce.

"Bez roušek a respirátorů, včetně prezidentovy ošetřovatelky, zaměstnankyně KPR. ÚVN byla ve svých předchozích prohlášeních ještě mírná," uvedl na sociálních sítích Václav Moravec ihned po brífingu. Stejná byla rekace Mirka Topolánka. "5 lidí na JIP u nemocného člověka bez respirátorů?" divil se někdejší premiér.

Vrchol arogance

Na video, kterým se kancléř Mynář snažil dokázat, že prezident skutečně podepsal dokument o svolání Sněmovny, reagoval i novinář Alexandr Mitrofanov. "Já jsem měl zastaralé představy, že na ARO nesmí nikdo bez respirátoru či roušky a nesmí v oblečení, ve kterém chodí všude možně. Teď už vím, jak jsem se mýlil," přisadil si se sarkasmem Mitrofanov.

Brífing Mynáře i video odsoudil také nově zvolený poslanec Miroslav Ženíšek (TOP 09). "Brát si do pusy V. Havla je vrchol arogance a drzosti. Za jeho éry by se svou morálkou nemohli zametat ani nádvoří Pražského hradu. Skutečnost, že přišli k lůžku intenzivní péče bez respirátoru a v civilu místo ochranného pláště, tak nějak dokresluje jejich pocit, že mohou vše," napsal politik.

Pochybení potvrdila nemocnice

Návštěvu bez ochranných pomůcek nakonec odsoudila i samotná Ústřední vojenská nemocnice. "Při návštěvě u prezidenta musí mít návštěva respirátory. Jsou to naše pravidla, máme to na webových stránkách. My jsme je upozornili u vstupu, ale to je vše, co můžeme dělat, upozorňovat a upozorňovat," řekla Deníku N tisková mluvčí nemocnice Jitka Zinke.Související články

Další články