Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, ohrozila ho na životě, tvrdí Stehlíková

Zdroj: Profimedia
Spekulace

Prezident Miloš Zeman byl kolem poledne odvezen do Ústřední vojenské nemocnice na hospitalizaci. Měl tak učinit na základě doporučení jeho ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala. Znovu se k prezidentově zdravotnímu stavu navíc vyjádřila kontroverzní psychiatrička a exministryně Džamila Stehlíková. Podle ní držela Zemana v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání a bez soudního pověření k opatrovnictví.

Důvodem hospitalizace jsou komplikace, které provázejí jeho chronické onemocnění, pro které je u nás léčen. Přesně známe diagnózu, tím způsobem jsme schopni zacílit léčbu tak, jak má vypadat. V tuto chvíli je pacient hospitalizován na pracovišti intenzivní medicíny ÚVN a je v péči odborníků," uvedl na brífinku Zemanův ošetřující lékař a ředitel nemocnice Miroslav Zavoral ve dvě hodiny odpoledne.

Na událost zareagovala také kontroverzní psychiatrička a exministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková: „Nemocného prezidenta držela v Lánech skupina osob bez lékařského vzdělání, bez soudního pověření k opatrovnictví, lhala a tajila jeho nemohoucnost, konala jeho jménem (inscenovala, jak volil). Ohrozila ho tak na zdraví a životě. Zemanův život zřejmě zachránila návštěva premiéra.”

Prezident jen usnul

Na veřejnost unikly záběry, které mohou naznačovat, že je na tom současný prezident hůř, než jak je podáváno médiím. Na videu, kdy ho vykládají ze sanitky, vypadá bezvládně a hlavu mu musí podpírat doktoři.

Na záběry "bezvládného" prezidenta zareagoval jeho kancléř Vratislav Mynář. „Odsuzuju ty hyenistické záběry, komentáře a spekulace. Pan prezident při převozu usnul a o nic jiného nejde. V bezvědomí nebyl,” nechal se slyšet.

Zeman je nemocný

O Zemanově zdravotním stavu média a politici spekulují již několik dnů. V září strávil osm nocí v ÚVN, podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze. Od té doby je Zeman v Lánech. Pražský hrad v posledních dnech opakovaně odmítal tvrzení, že má prezident vážné zdravotní potíže.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v pátek Rádiu Z řekl, že je Zeman 14 dnů ve stavu nemocných. „Pan prezident musí nabrat sil, musíme si uvědomit, že panu prezidentovi je 77 let, to už je věk stáří a to se prostě musí některé neduhy objevit,” řekl.

Související články

Další články