Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Prezident Zeman u lidí ostrouhal. V průzkumu popularity více uznávají Havla a Klause

Zdroj: Facebook
POLITIKA
Který z porevolučních prezidentů je nejvíce oblíbený? Podle průzkumu agentury STEM/MARK to je jednoznačně Václav Havel. Příčku za ním získal Václav Klaus. Současný prezident Miloš Zeman obsadil až třetí pozici. Zajímavostí je, že Havla označil za nejlepšího i každý čtvrtý volič Zemana.

„Lidé za nejlepšího porevolučního prezidenta ČR vnímají Václava Havla. Jako druhý nejlepší byl nejčastěji uváděn Václav Klaus, třetí příčku obsadil současný prezident Miloš Zeman uvádí ve svém průzkumu agentura STEM/MARK.

Současný prezident Miloš Zeman skončil na třetím místě. Podle průzkumu si ho lidé váží za to, že dobře využívá prezidentské pravomoce. A také za zájem o problémy občanů. „To může být spojené především s jeho pravidelnými výjezdy do krajů,“ míní agentura s tím, že lidé mu vytýkají obhajobu českých zájmů v zahraničí a jeho vystupování na veřejnosti.

Zemana mají raději starší lidé

Oblibu Zemana zaznamenala agentura u lidí starších 60 let, bez maturity a z moravských oblastí. „U lidí s maturitou a vyšším vzděláním už jasně dominuje Václav Havel. Mladí lidé oceňují Václava Havla především za jeho humanitní odkaz. Václav Klaus je napříč sociodemografickými skupinami hodnocen vyrovnaně,“ uvedla agentura.

„Poměrně překvapivým zjištěním bylo, že první polistopadový prezident Václav Havel byl jako nejlepší hodnocen každým čtvrtým voličem současného prezidenta Miloše Zemana,” zdůraznil STEM/MARK.

Související články

Další články