Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Prezident Zeman rozdal medaile: Která 4 jména rozpoutala bouři?

+ Dalších 5 fotografií
vyznamenání
Dnes je to přesně sto let od vzniku samostatného československého státu. Osmadvacátý říjen patří k nejvýznamnějším českým svátkům. Před hodinou začalo udělování státních vyznamenání. To se samozřejmě neobešlo bez menších komplikací. Několik lidí se sešlo před Hradem a začalo protestovat.

Předávání státních vyznamenání začalo. Téměř před hodinou dorazil do Vladislavského sálu zpěvák Michal David (58), Jiří Krampol a další hosté. Po šesté hodině mohli lidé spatřit velký ohňostroj, kterým vyvrcholily oslavy sta let od vzniku Československa.

Ohňostroj dostal název Společné století. Mohli jste jej sledovat z Dvořákova nábřeží nebo nábřeží Edvarda Beneše. Kolem půl sedmé se před Hradem objevilo pár protestujících lidí, kteří měli transparenty s hesly jako "Braňme se" nebo "Masaryk naši demokratickou republiku přivedl na svět, tihle ji pohřbívají".

Další protestující vykřikují slova proti prezidentovi Miloši Zemanovi (74). "čínský červ" a "ruský šváb". V osm hodin večer se ujal slova Miloš Zeman a lidem sdělil, z jakých důvodů chce vyznamenat bývalého československého premiéra Antonína Švehlu.

Lidé také nesouhlasí s vyznamenáním zpěváka Michala Davida. "Vyznamenání pro Michala Davida je výsměch republice," objevilo se na sociálních sítích. Miloš Zeman mimo jiné vyznamenal Ivana Vyskočila nebo Ondřeje Hejmu

Lidé na sociálních sítích se shodují na tom, že vyznamenání pro Davida, Vyskočila a Hejmu je úplně mimo. Medaili Za zásluhy v oblasti sportu získal bývalý tenisový reprezentant Radek Štěpánek a tenistka Helena Suková. „Moje kritérium je velmi jednoduché. To vyznamenání mají dostat lidé za celoživotní práci, kterou zlepšili život v České republice,“ okomentoval Zeman vyznamenání Michala Davida.

Související články

Další články