Již dnes doručil kancléř Václav Mynář milost k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi až do Lán. Ten přislíbil, že milost pro Jiřího Kajínka podepíše po návratu z Číny. Zpátky už je pár dnů, ale k podpisu se stále nemá.

Mezitím se zraky národa netrpělivě upínají na brány rýnovické věznice. Až se otevře, vrhnou se na Kajínka pravděpodobně draví novináři, kteří zde táboří již třetím dnem. Na to si ale, jak se zdá, budeme muset ještě chvíli počkat. Nejen samotný vězeň je z protahování procesu nervózní.

Lidé začínají být netrpěliví a myslí si, že pan prezident hraje zbytečné divadlo. Nejprve Kajínkovi udělil milost, aby odvedl pozornost od vládní krize. Vytvořil tak mediální kauzu roku, kterou se nyní snaží protahovat, jak to jen jde.

Dokonce i Kajínkovým odpůrcům tento proces přijde směšný a nepovažují za nutné vězně takto mučit. Pokud ho pan prezident na svobodu propustit nechtěl, nemusel. Kajínkovi tak nezbývá než doufat, že se pan prezident umoudří, a on se tak zítra probudí jako svobodný člověk.