Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Prezident Zeman míří do Vietnamu! Musí ale zvolnit tempo, apelují lékaři!

Prezident Zeman míří do Vietnamu! Musí ale zvolnit tempo, apelují lékaři!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana trápí veřejnost! Vzhledem k náročnosti dalších zahraničních cest mu musel být lékaři upraven program. Prezidenta unavují především dlouhé ceremonie, a tak se některých při své nadcházející cestě do Vietnamu ani nebude účastnit.

Únava byla vidět na prezidentu Zemanovi především během jeho cesty do Číny, kde na něj průvod hlav států musel čekat V Bruselu už musel dokonce vynechat projev prezidenta USA Donalda Trumpa. Právě kvůli náročnosti cest a Zemanovu špatnému zdravotnímu se jeho program musel upravit.

„S ohledem na jeho únavu jsme upravili program tak, jak se dalo,“ řekl Zemanův kancléř Vratislav Mynář pro Hospodářské noviny, ohledně jeho cesty do Vietnamu a Kazachstánu, kam odlétá začátkem června. „Vzhledem k tomu, že se tam čeká vysoká teplota a velká vlhkost, snažíme se, aby to všechno bylo pokud možno v jednom místě. Snažíme se, aby pan prezident byl co nejméně zatížen,“ dodal Mynář.

„Jeho únava plyne z náročnosti akcí, které má v tuto chvíli jednu za druhou. Chybí mu tam odpočinek,“ uvedl jeden z trojice Zemanových lékařů Lubomír Nečas. Právě na doporučení lékařů mu byl program upraven.

K zájmu o prezidentovo zdravotní stav se vyjádřil i jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček: "Upřímná starost novinářů o pana prezidenta má pozitivní dopad. Tolik přímých videopřenosů z návštěvy kraje nikdy nebylo. OVTV tleská!" uvedl na svém Twitteru K jeho zdravotnímu stavu se však příliš nevyjadřuje. Zeman je aktuálně na třídenní cestě po Jihomoravském kraji.

Svůj strach o prezidentovo zdraví vyjádřil pro Parlamentní listy také europoslanec Tomáš Zdechovský. „Není to běžný Miloš Zeman. Poslední měsíce ho nepoznávám. Přišlo mi, že hodně sešel. Asi na tom není zdravotně příliš dobře. Viděl jsem jeho chůzi, jak ho museli dovézt na vozíku na focení v Číně. Něco je prostě špatně. Jeho nejbližší okolí by se mělo vážně zabývat jeho zhoršeným zdravotním stavem a nehnat ho do dalších voleb. Bojím se, že dalších pět let by nebyl schopen zastávat svoji funkci.“

Související články

Další články

Nejnovější kauzy