Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Prezident Zeman má koronavirus: Měla ho nakazit zaměstnankyně prezidentské kanceláře

Prezident Miloš Zeman v květnu 2021, když ČR navštívil srbský prezident Aleksandar Vučić.
Zdroj: Profimedia
Nakažení

Prezident republiky Miloš Zeman má koronavirus a musel se vrátit zpět do Ústřední vojenské nemocnice, ačkoli žádné příznaky nemá. Nakazit se měl od pracovnice Kanceláře prezidenta republiky, jak informoval server iDnes. Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident po dobu pobytu v nemocnici pozastavuje svůj program, a proto v pátek nejmenuje premiérem Petra Fialu (ODS).

Ve čtvrtek dopoledne byl po šestačtyřiceti nocích převezen prezident republiky Miloš Zeman z Ústřední vojenské nemocnice do Lán. Jenže ještě téhož dne večer byl převezen zpět do nemocnice. „Prezident byl v rámci standardů poskytovatele domácí péče ve čtvrtek v odpoledních hodinách na zámku v Lánech testován na přítomnost onemocnění covid-19. Výsledný test byl bohužel pozitivní,“ uvedl mluvčí Jiří Ovčáček.

Příznaky prezident nemá

Prezidenta testovali kvůli podezření z rizikového kontaktu s nakaženou osobou. Tou měla být zaměstnankyně Kanceláře prezidenta republiky, jak pro iDnes potvrdil Boris Šťastný ze společnosti Senior Home Group. Na nakaženou ženu se mělo přijít při preventivním testování každého, kdo by měl k prezidentovi v Lánech přístup. Žena se s prezidentem měla vidět několik dnů předtím, než dorazil ve čtvrtek do Lán.

Miloš Zeman však podle dostupných informací nemá žádné příznaky. Nedávno obdržel třetí dávku vakcíny.

Do prezidenta se na sociálních sítích pustil publicista Zdeněk Šarapatka. Ten se domnívá, že místo koronaviru se Zemanovi opět zhoršilo jaterní onemocnění. Takové informace ovšem potvrzené nejsou a zdravotníci kolem Zemana říkají, že má opravdu koronavirus.

Musel zrušit program

Kvůli návratu prezidenta do nemocnice byl zrušen jeho pracovní program. V pátek 26. listopadu měl jmenovat Petra Fialu premiérem a v pondělí se sejít s kandidáty na ministry.

Zeman byl v ÚVN od 10. října s potížemi způsobenými nespecifikovaným onemocněním. Podle člena prezidentova lékařského konzilia chirurga Pavla Pafka má chronické jaterní onemocnění. Naznačil, že to je cirhóza. Původně byl prezident hospitalizován na oddělení intenzivní péče, později byl přemístěn na rehabilitační oddělení a pak na lůžko dlouhodobé péče.

Související články

Další články