Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Prezident Zeman k výsledkům voleb: Bičování v české politice končí!

Miloš Zeman se vyjádřil k volbám.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Česko má za sebou volby do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu. Prahu ovládla ODS v závěsu s Piráty a propadlo hnutí ANO, které však zvítězilo ve všech dalších velkých městech. "Není to na šampaňské ani sebevraždu," hodnotí výsledky voleb prezident Miloš Zeman (74).

Vše nasvědčuje tomu, že Praze budou vládnout PirátiTOP 09 a hnutím Praha sobě. Hnutí ANO Andreje Babiše (64) naopak v hlavním městě propadlo, zato slaví vítězství v dalších velkých městech s výjimkou Liberce. Jak vidí výsledky voleb prezident Miloš Zeman?

„Neodehrálo se žádné zemětřesení. Někdo mírně posílil, někdo mírně oslabil, ale není to ani na otevírání šampaňského, ani na sebevraždu,“ říká Zeman v rozhovoru pro Blesk.cz. „Chtěl bych především blahopřát všem, kteří uspěli, ať už v prvním kole senátních voleb, ale zejména ve volbách komunálních,“ dodal prezident.

„Ve velkých městech, s výjimkou Prahy a Liberce, zvítězilo hnutí ANO. Některé strany, konkrétně právě hnutí ANO, ještě zdaleka nemají dobudovanou strukturu místních organizací, mají velmi nízký počet členů, a tak téměř vůbec nekandidují v menších a středních městech, nehledě na obce. Některé strany, konkrétně TOP 09, se v podstatě z celostátních stran přeměňují na regionální strany, v jejich případě v pražskou stranu,“ uzavřel Zeman.

Prezident Zeman rovněž vyjádřil potěšení nad neúspěchem brněnského hnutí Žít Brno. Jeho hlavní tvář Matěj Hollan se podle něj vyznamenal pouze tím, že se nechal bičovat v ukrajinském sado-maso podniku.

Další informace o volbách můžete číst tady.

Související články

Další články