Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Prezident Zeman jde do nemocnice. Poprvé přiznal zhoršení zdravotního stavu

+ Další 2 fotografie
potíže
Prezident Miloš Zeman (74) vyrazil dnes do nemocnice na vyšetření a ihned se začalo spekulovat, co za tím stojí. Už delší dobu se potýká s neuropatií, což je necitlivost chodidel, proto také chodí o holi. Před časem přiznal i lehčí formu cukrovky, kterou už ale údajně nemá. Jinak je prý pětasedmdesátiletý Zeman naprosto v pořádku. Proč se tedy rozhodl jít do nemocnice na vyšetření?

Z Hradu se veřejnost informace o prezidentově zdravotním stavu dozvídá minimálně. Dle vlastních slov má Miloš Zeman „plíce čisté jako nekuřák a prostatu jako panic“. V nedávném rozhovoru pro Blesk však přiznal, že se mu zhoršil sluch a zmíněná necitlivost nohou se nelepší.

„A aby toho nebylo málo, tak mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl. K té osmdesátce to nějak doklepu. Ale pak už si budu číst jen ty knížky,“ svěřil se Zeman. „Je to standardní vyšetření, na které by měl pravidelně chodit každý člověk po čtyřicítce. Rozhodli jsme se k vyšetření ještě před 75. narozeninami. A schválně jsme to zveřejnili, abychom zabránili nejrůznějším divokým spekulacím, cože se to zase děje,“ vysvětlil důvod zveřejnění návštěvy nemocnice mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle oficiálního prohlášení navštívil Zeman nemocnici, aby mu udělali krevní obraz. Ovčáček nebyl k médiím více sdílný. Jde opravdu jen o běžné vyšetření, nebo jde o vážnější zdravotní problémy, o kterých prezident nechce veřejnost informovat?

Zeman je známý i tím, že příliš nedbá na doporučení lékařů, což také sám v rozhovoru přiznal. „Bohužel, musím být sebekritický, jsou to pravdivá slova.“

Mohlo by vás zajímat

Další články