Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Prezident se rozhoupal: Zeman odvolal ministra kultury Staňka

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Politika
Prezident Miloš Zeman odvolal po vleklých jednáních s Janem Hamáčkem (za ČSSD) i Andrejem Babišem (za ANO) ministra kultury Antonína Staňka (za ČSSD). Sociální demokraté ho chtějí nahradit Michalem Šmardou (za ČSSD), Zeman však v pondělí nového šéfa resortu nejmenoval. Rovněž odvolání proběhlo bez patřičného ceremoniálu. Staněk skončí 31. července.

"Prezident republiky Miloš Zeman ke dni 31. července 2019 odvolal na návrh předsedy vlády ministra kultury doc. Antonína Staňka," informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček na Facebooku. Odvoláním Staňka si ČSSD podmínila setrvání v koalici s hnutím ANO, Zeman si s jeho provedením dával na čas.

Kvůli odvolání Staňka předseda sociálních demokratů Jan Hamáček několikrát jednal s Milošem Zemanem. Prezident to nakonec slíbil premiéru Andreji Babišovi během schůzky. Odvolání proběhlo bez ceremoniálu.

"Prezident republiky poděkoval doc. Antonínu Staňkovi za jeho práci, zejména za péči o záchranu kulturních památek a za odhalení zneužívání veřejných prostředků v resortu ministerstva kultury. V této souvislosti prezident republiky očekává, že dvě trestní oznámení, která ministr kultury doc. Antonín Staněk podal, budou pečlivě prošetřena," dodal Ovčáček.

Sociální demokracie chce Staňka v čele resortu nahradit Michalem Šmardou. Zeman ale prohlásil, že do ministerského křesla prozatím nikoho jmenovat nebude.

Související články

Další články