Vyšetřování nehody má navíc v očích veřejnosti stále zamotanější průběh. O ten se postarala sama policie, když nepřesně uvedla, že se nehoda stala během představení techniky IZS prezidentu republiky. Ten však v té době podle vlastních slov ležel v posteli a u akce vůbec přítomen nebyl.

„Pan prezident nebyl přítomen, stejně tak jsem nebyl přítomen já,“ uvedl mluvčí prezident Jiří Ovčáček pro INFO.cz. „Pan prezident si na hotelovém pokoji četl monitoring médií, já jsem si na hotelovém pokoji četl knihu Diplomat vzpomíná."

Sám prezident toto tvrzení potvrdil a přislíbil, že se na zraněného Kruliše půjde do nemocnice podívat.

Prezident Kruliše údajně skutečně v nemocnici navštívil po skončení oficiálního programu cest po Jihomoravském kra­ji.

Kruliš má rozdrcený obratel, avšak komunikuje. Přesto ve voze během představení neměl co dělat. „Nařízení ministerstva vnitra číslo 33/2011 stanoví, že v dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů,“ uvedla dnes pro ČTK mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. Nehodu tak stále prošetřuje Generální inspekce bezpečnostních sbo­rů.

Vozidlo řídil vedoucí oddělení silničního dohledu Radovan Raich. Ten v rozhovoru pro TV Nova před nehodou vtipkoval o tom, že je vůz řádně pojištěn a neslouží na předvádění se nebo na balení holek nýbrž ke kontrole ostatních řidičů.