Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Prezident Miloš Zeman: Ruský článek o okupaci v roce 1968 napsal šílenec. Ať se od něj Rusko distancuje!

Prezident Zeman se kvůli článku zlobí.
Zdroj: profimedia.cz
Ruský novinář schvaloval okupaci Československa v roce 1968. Prezident Miloš Zeman (73) autora textu označil za šílence. Roztržka by ale podle českého prezidenta neměla mít vliv na vztahy obou zemí.

Miloš Zeman je na státní návštěvě v Rusku a čelí provokaci. Na webu ruské armádní televize Zvezda vyšel článek, že Československo okupaci v roce 1968 potřebovalo, jinak hrozil chaos.

„Vstup vojsk do Československa nedovolil Západu uskutečnit státní převrat podle technologie uskutečněné za ‚sametových‘ revolucí a zachoval na více než 20 let život v míru za souhlasu všech národů Varšavské smlouvy,“ tvrdí autor textu Leonid Maslovskij.

Prezident ČR Zeman se proti článku ohradil. Prý jde o urážku našeho národa. Zeman se domnívá, že jde o úmyslnou ruskou provokaci. Spolupráce obou zemí by ale podle Zemana měla pokračovat.

„Jeden novinářský blázen nemůže spolupráci narušit,“ uvedl Zeman. Prezident ČR se má dnes (ve středu) sejít s Dmitrijem Medveděvem. Bude po něm chtít, aby se od článku distancoval.

Související články

Další články