Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Prezident Zeman poslal herce do důchoďáků dělat radost. Jenže tam je zákaz návštěv

Miloš Zeman čelí kritice za svůj projev ke kauze Vrbětice, a také za nevhodné chování k moderátorce Terezii Tománkové.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Prezident Miloš Zeman (75) promluvil k národu, osmiminutový předtočený projev ve čtvrtek večer odvysílala televize Prima. Prezident vystoupil bez roušky, adoroval Čínu a útočil na herce. Těm doporučil, ať jdou do domova pro seniory dělat radost. Jenže návštěvy v domovech pro seniory zakázala vláda.

Hlava státu se dle očekávání vyjádřila k aktuální krizi okolo šíření nebezpečného koronaviru "Počet nakažených se výrazně zvýšil a nelze v nejbližších dnech vyloučit ani první smrtelné případy. Na druhé straně jsou už první případy uzdravených," řekl na začátek prezident Miloš Zeman

Zeman zejména vyzdvihl roli Číny v zásobování země zdravotnickým materiálem. Za vstřícností říše středu prý stojí dlouhodobé dobré vztahy obou států. "Chtěl bych poděkovat Čínské lidové republice, která nám jako jediná pomohla v dodávce těchto zdravotních prostředků," prohlásil prezident.

Nešetřil Hrušínského

Na přetřes přišlo také vyjádření Jana Hrušínského, který minulý týden kritizoval vládu Andreje Babiše a koronavirus označil za "chřipečku". Za svoje výroky se později omluvil, Zeman přesto principála peskoval. "Například jeden principál nedávno prohlásil, že koronavirus je jenom lehká chřipka," uvedl prezident.

Miloš Zeman varoval občany před panikou. "Nepropadejte panice a strachu. Strach nás oslabuje, vyzývám vás k odvaze," vzkázal občanům

Poslal herce za seniory

Na závěr poděkoval všem, kteří aktivně pomáhají. "Nesmírně vítám aktivity dobrovolníků. Ať už jde o pomoc důchodcům nebo rodinám s dětmi, které nemá kdo hlídat," řekl Zeman. "Dokonce i herci, z nichž někteří si stěžovali, že nemají práci, by udělali lépe, kdyby navštívili domovy důchodců a udělali jim radost," řekl prezident.

Jenže to je nesmysl!

Herci se ale do domovů pro seniory nyní rozhodně nedostanou. Je tam zákaz návštěv, který vyhlásila vláda. Miloš Zeman se v projevu zmýlil.

"Kvůli šíření nového koronaviru platí v Česku zákaz návštěv v lůžkových odděleních nemocnic a domovech pro seniory," stojí ve vládním nařízení.

"Ano, zakázala to vláda i paní ředitelka," uvedla pro eXtra.cz vrátná z jednoho domova pro seniory na jihu Moravy, když jsme se ptali, zda mohou herci dojít potěšit tamější klienty.

Rozdělený národ

"Tomu se říká stařecká demence v přímém přenosu," hodnotí projev divačka Kristýna. "Jistěže je to zakázané a vysoce nebezpečný nápad v tomto případě. Takto to začalo v Itálii - že to někdo mimo jiné roznesl po domovech důchodců," dodala paní Irena. "On to myslel jinak. Že máme na dědečky a babičky myslet," oponuje paní Kateřina.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy