Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Prezident Miloš Zeman poskytl po dlouhé době rozhovor: Co prozradil o svém zdraví?

Prezident Miloš Zeman.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Zdraví

Prezident Miloš Zeman (77) poskytl po delší době rozhovor pro Frekvenci 1. V něm promluvil nejen o svém zdraví, ale okomentoval též povolební vyjednávání. 

Současný prezident Miloš Zeman poprvé veřejně vystoupil od 1. září, kdy v Brně zahájil nový školní rok, a médiím poskytl naposledy rozhovor 22. srpna. Nyní ho telefonicky zpovídala Frekvence 1.

Zeman promluvil o tom, jak se cítí. „Já se cítím naprosto normálně. Dokonce - protože nejsem přetížený - tak lépe než obvykle, představte si, že například už měsíc nekouřím. Neříkám, že mě to vydrží, ale měsíc to už je,“ prozradil.

Zároveň také dodal, že jeho zdravotní stav, když byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice, nebyl dobrý. Můj skutečný stav je založen na tom, že mě nechutná jíst a že špatně trávím. Kroky, které se tady v nemocnici udělaly, vedly k tomu, že už jsem zcela normální,“ nechal se slyšet.

Jak bude probíhat povolební vyjednávání?

Prezident Zeman se vyjádřil i k povolebnímu vyjednávání. Podle něj nebude problém jmenovat předsedu ODS Petra Fialu předsedou nového kabinetu. Současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) prý nemá zájem sestavovat vládu.

Zeman chce podle svých slov udělat vše pro to, aby nová vláda vznikla co nejrychleji. Samozřejmě některé oficiality bude asi zapotřebí omezit, například tuto vládu jmenuji v Lánech a nikoli na Hradě,“ uzavřel prezident.


Související články

Další články