Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Prezident Miloš Zeman ohnul hřbet před Andrejem Babišem! Odvolat se ho bojí, raději jde proti ústavě

Miloš Zeman se bojí odvolat Babiše. Co na něj ministr financí ví?
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
GLOSA: Prezident České republiky Miloš Zeman odmítá odvolat ministra financí Babiše. Místo toho dělá obstrukce a celý proces prodlužuje. Zeman jde kvůli Babišovi proti ústavě. Proč to dělá? Co na něj Babiš ví?

Prezident Zeman už má na stole návrh na odvolání ministra Babiše, který mu zaslal premiér Bohuslav Sobotka. Potvrdil to hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Prezident republiky obdržel dopis předsedy vlády navrhující odvolání Andreje Babiše k 9. květnu 2017. Prezident republiky konstatoval, že předseda vlády nemůže úkolovat prezidenta určováním termínu odvolání. Dále konstatoval, že návrh na odvolání je v rozporu s koaliční smlouvou, která podmiňuje odvolání jakéhokoliv člena vlády souhlasem vedení jeho strany. Prezident republiky konstatoval, že mu nebyl předložen návrh na nového ministra financí, což by v souvislosti s návrhem na odvolání dosavadního ministra financí vedlo k tomu, že by vedení ministerstva financí nebylo obsazeno. Což by prezident republiky považoval za krajně nezodpovědné,“ uvedl Ovčáček.

Ovčáček tedy sdělil národu to, co se už pár dnů ví. Zeman se Babiše odvolat bojí a raději jde proti ústavě. Hradní pán asi netuší, že nakonec Babiše stejně odvolat musí, protože Sobotka ho jinak požene k Ústavnímu soudu.

Zeman si poslední dny hraje na monarchu východního typu, ale nakonec mu to stejně bude houby platné. Kdyby Babiše odmítl odvolat, porušil by ústavu. Otázkou je, zda stárnoucí a unavený prezident chápe, že ústavou se řídit musí i on. Nedávno prezident šokoval, když národu sdělil, že sledoval dětské porno, tak je možné, že se od něj ještě dočkáme roztodivných kousků.

Otázkou je, proč Zeman tak ohýbá hřbet před Babišem. Na začátku celé politické zápletky se zdálo, že Babiše odvolat z postu ministra financí nechce kvůli tomu, aby mu pak hnutí ANO do prezidentské volby nepostavilo protikandidáta. Nyní se ale zdá, že v tom je něco více. Co ví Babiš na Zemana a proč prezident hraje podle jeho notiček? To je možná zásadní otázka celého koblihového příběhu.

Související články

Další články