Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Prezident Miloš Zeman bude propuštěn do domácí péče: Po operaci se dobře hojí

Miloš Zeman vyzval Čechy k solidaritě.
Zdroj: Se souhlasem FTV Prima/CNN Prima News
+ Další 4 fotografie
zdravotní stav
Prezident Miloš Zeman (75) bude o víkendu propuštěn z nemocnice do domácího léčení. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze podstoupil operaci pravé ruky, kterou si při ošklivém pádu zlomil. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček o jeho zdravotním stavu pravidelně informuje a hlava státu si brzy bude moci užívat domácího prostředí.

V Ústřední vojenské nemocnici se prezident Miloš Zeman dočkal nejlepší péče. Jeho zranění se hojí velmi dobře a může být propuštěn do domácího léčení. Zotavovat se bude v zámečku v Lánech, kam pravidelně jezdí hlavně kvůli práci. "Samozřejmě bude rád, až bude moci být v domácím prostředí. Nemocnice není domov," uvedl pro Blesk mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Žádný odpočinek, prezident dál úřaduje

Jiří Ovčáček o prezidentově zdravotním stavu pravidelně informoval Zeman podstoupil chirurgický zákrok, který trval zhruba hodinu a půl až dvě a proběhl bez komplikací. V ruce má zasazený titanový hřeb. Kvůli zlomenině to vypadalo, že se hlava státu bude muset chvíli šetřit a odloží několik pracovních povinností. Zdravotní stav je však dobrý natolik, že ke změnám nedojde.

"Pan prezident se cítí velmi dobře, rekonvalescence probíhá dle očekávání bez problémů, nenastala žádná komplikace. První krevní testy ukázaly, že celkový zdravotní stav je velmi dobrý. Pan prezident neuvažuje o změně pracovního programu," informoval Ovčáček na Twitteru.

Odmítl hůl

Ke zlomenině pravé ruky došlo v úterý, když se po večerních zprávách Miloš Zeman zvedl a odmítl hůl, kterou mu podávala ochranka. Používá ji už dlouhou dobu kvůli neuropatii dolních končetin, která mu ztěžuje chůzi. Ošklivě upadl a už se jelo do špitálu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy