Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vražda slovenského novináře: Prezident Kiska odstřelil premiéra Fica v přímém přenose. Ten to nepochopil

Policisté vyšetřují vraždu novináře, Fico slaví MDŽ.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 37 fotografií
GLOSA: Slovenský prezident Andrej Kiska (55) předstoupil před veřejnost v souvislosti s vraždou sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně staré snoubenky Martiny. Kiska sdělil, že premiér Robert Fico (53) má vyvodit politickou zodpovědnost. Kiska vidí dvě možnosti - buď se kompletně vymění vláda, nebo se budou konat předčasné volby.

Zdá se, že premiér Robert Fico pořád nechápe, že na Slovensku nastává soumrak jeho éry. Veřejnost nevěří, že policie pod vedením ministra vnitra Roberta Kaliňáka může a chce vyšetřit vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

Proti Ficovi se staví opozice a požaduje jeho konec. V neděli odpoledne vystoupil slovenský prezident Kiska a řekl, že buď se vymění vláda, nebo budou předčasné volby. Andrej Kiska premiéra Fica nikdy nemiloval. Nyní má proti němu nabito. Sežene parlamentní většinu, a ta vládu Roberta Fica ukončí.

Fico odejde. V tuto chvíli není z politického hlediska podstatné, jakou roli v případu hraje a hrála jeho asistentka Mária Trošková. Není ani podstatné, na jaké podnikatele je napojen ministr vnitra Kaliňák. A z politického hlediska je v tuto chvíli okrajové, zda v dvojnásobném mordu jede italská mafie, nebo za vraždou stojí zkorumpovaní soudci. Věci zašly příliš daleko. Fico jede z kopce a marně hledá způsob, jak káru politického osudu otočit.

Související články

Další články