Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Prezident Donald Trump truchlí: Ve věku 71 let zemřel jeho mladší bratr Robert

Prezident Donald Trump truchlí: Ve věku 71 let zemřel jeho mladší bratr Robert
Zdroj: Profimedia
úmrtí
Ve věku 71 let zemřel v sobotu večer bratr amerického prezidenta Robert Trump. Donaldův bratr byl vážně nemocný a v pátek byl hospitalizován. Den před smrtí ho prezident naposledy navštívil v nemocnici. O tragické zprávě informoval Donald Trump na Twitteru.

„S těžkým srdcem sdílím zprávu, že můj skvělý bratr Robert dnes večer umřel poklidnou smrtí. Nebyl to jen můj bratr, byl to můj nejlepší přítel. Bude mi velmi chybět, ale znovu se shledáme. Jeho památka zůstane v mém srdci navždy živá. Roberte, miluji tě. Odpočívej v pokoji,” uvedl prezident Donald Trump

Robert Trump byl nejmladší ze tří bratrů. Naživu je však už jeden z nich, a to právě současný prezident Spojených států amerických. Americká média v pátek uvedla, že prezidentův bratr je v nemocnici. Ještě před jeho úmrtím se Donald Trump rozhodl svého bratra navštívit do nemocnice New York-Presbyterian Hospital. Zdroj pro CNN potvrdil, že Robert byl několik měsíců vážně nemocný. O onemocnění však prezident nechtěl sdělit žádné podrobnosti. Hospitalizován byl už v červnu letošního roku a jeho stav byl tak vážný, že pobýval několik dní na jednotce intenzivní péče. Zdroj ale zpravodajskou agenturu Reuters informoval o tom, že Robert užíval léky snižující srážlivost krve.

Vlastní děti neměl

Nejmladší z bratrů působil jako výkonný viceprezident ve společnosti Trump Organization, kde část jeho povinností tvořil dohled nad kasiny v Atlantic City. Robert se narodil v roce 1948 a za svůj život byl dvakrát ženatý. Jeho první ženou se stala Blaine Trump, se kterou vychovával svého nevlastního syna Christophera Hollistra Trumpa-Retchina. Druhou manželkou se stala Ann Marie Pallan. Sám Robert však žádné vlastní děti nikdy neměl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy